Μάλτα-Αγγλία 0-4: «Καθάρισαν» με Κέιν τα «λιοντάρια», 90λεπτο για Σκέμπρι

Η Αγγλία «ξύπνησε» στο 2ο ημίχρονο και κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Μάλτας

Η Αγγλία «ξύπνησε» στο 2ο ημίχρονο και κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Μάλτας επικρατώντας με 4-0. Μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα ήταν ο Χάρι Κέιν ο οποίος πέτυχε δυο γκολ. Τα άλλα γκολ των «λιονταριών» σημείωσαν οι Μπέρτραντ και Γουέλμπεκ.

Ο αρχηγός της Εθνικής Μάλτας, Αντρέ Σκέμπρι, κατέγραψε άλλο ένα 90λεπτο με το εθνόσημο στο στήθος. Μάλιστα, ο επιθετικός του Απόλλων θα μπορούσε να σκοράρει σε μια φάση στις αρχές της επανάληψης όταν το σκορ του παιχνιδιού ήταν ακόμα στο 0-0.

Σε συνδυασμό με την ήττα της Σλοβενίας από τη Σλοβακία, οι ποδοσφαιριστές του Σάουθγκεϊτ αποσπάστηκαν 4 πόντους από τη 2η θέση και έγιναν το μεγάλο φαβορί για την πρωτιά στον όμιλο.