Πρέμιερ Λιγκ: Κέρασε ντόρτια και περιμένει δώρο η Γιουνάιτεντ

Η ομάδα του Μουρίνιο επικράτησε 4-0 στο «Όλντ Τράφορντ» της Κρίσταλ Πάλας

Χωρίς πρόβλημα έφτασε στην τρίτη σερί της νίκη στην Premier η Γιουνάιτεντ. Οι κόκκινοι διάβολοι έφτασαν άνετα στο 4-0 κόντρα στην Κρίσταλ Πάλας, διατηρήθηκαν στην κορυφή κι ενδέχεται να μείνουν μόνοι στην 1η θέση εφόσον η Σίτι γκελάρει στο ντέρμπι με την Τσέλσι στο Λονδίνο.

To σκορ στο «Όλντ Τράφορντ» άνοιξε μόλις στο 3ο λεπτό ο Μάτα ύστερα από υπέροχη προσπάθεια κι ασίστ του Ράσφορντ. Στο 35’ ο Άσλεϊ Γιαγνκ σέντραρε και ο Φελαϊνί έκανε το 2-0. Ο Βέλγος «καθάρισε» το ματς στο 49’ με τον Ράσφορντ να βγάζει και δεύτερη ασίστ, ενώ στο 86’ ο Λουκάκου διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Νίκη-ανάσα για την Γουέστ Χαμ. Τα «σφυριά» επικράτησαν στις καθυστερήσεις 1-0 κόντρα στη Σουόνσι στο Λονδίνο, με τον Σακχό να πετυχαίνει το μοναδικό γκολ ύστερα από σέντρα του Μαζουακού.

«Εφτάψυχη» η Γουότφορντ! Η ομάδα του Μάρκο Σίλβα επέστρεψε από το 2-0 στην έδρα της Γουέστ Μπρομ και με γκολ του Ρικαρλίσον έπειτα από σέντρα του Χολέμπας στην… εκπνοή έφυγε με τον βαθμό, 2-2, από το «Χόθορνς».

Λύτρωσε την Στόουκ ο Κράουτς και της χάρισε λίγο πριν το φινάλε τη νίκη κόντρα στη Σαουθάμπτον.

Στο 0-0 κόλλησαν Μπόρνμουθ και Λέστερ στο «Vitality».