Κριστιάνο Ρονάλντο: Παντού και πάντα πρώτος

Δεν σταματά να σκοράρει σε διασυλλογικό και εθνικό επίπεδο ο Κριστιάνο Ρονάλντο, επιβεβαιώνοντας με κάθε ευκαιρία ότι βρίσκεται στην πιο παραγωγική περίοδο της καριέρας του.

Δεν σταματά να σκοράρει σε διασυλλογικό και εθνικό επίπεδο ο Κριστιάνο Ρονάλντο, επιβεβαιώνοντας με κάθε ευκαιρία ότι βρίσκεται στην πιο παραγωγική περίοδο της καριέρας του. Τι κι αν το προηγούμενο Σάββατο σήκωσε την κούπα του Τσάμπιονς Λιγκ καταγράφοντας άλλον έναν απαιτητικό αγώνα μέσα στο 2017;

Ο Πορτογάλος ενίσχυσε τις προσπάθειες της χώρας του στο χθεσινό αγώνα απέναντι στην Λετονία, σκοράροντας δις στην επικράτηση με σκορ 0-3 στο «Stadions Skonto». Οι πρωταθλητές Ευρώπης φιγουράρουν στην δεύτερη θέση του δεύτερου ομίλου, καταδιώκοντας την πρωτοπόρο Ελβετία η οποία έχει τρεις βαθμούς περισσότερους και βεβαίως το αβαντάζ για απευθείας πρόκριση στα γήπεδα της Ρωσίας το ερχόμενο καλοκαίρι.

Ο Ρονάλντο αποτελεί τον πρώτο σκόρερ της διοργάνωσης με 11 γκολ, έχοντας 3 περισσότερα από τον Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι της Μπάγερν Μονάχου. Έχει δε ξεπεράσει προ πολλού τον Λουίς Φίγκο στη λίστα με τους πρώτους σκόρερ της εθνικής Πορτογαλίας, έχοντας βρει τα αντίπαλα δίκτυα 73 φορές σε 139 αγώνες, έναντι 32 γκολ σε 127 του πάλαι ποτέ σταρ των Μπαρτσελόνα και Ρεάλ Μαδρίτης.

Διεθνή: Τελευταία Ενημέρωση