ΠΑΟ-Αρμάνι Μιλάνο 83-86: Ένας Καλάθης δεν φέρνει την άνοιξη…

Μπαίνουν σε περιπέτειες οι «πράσινοι»

Η αλλαγή προπονητή δεν έφερε γιατρειά στον Παναθηναϊκό, ο οποίος ξύπνησε αργά και με ηρωικές προσπάθειες στο φινάλε επιχείρησε να ανατρέψει την εις βάρος του κατάσταση, αλλά υπέστη μια ήττα που τον βάζει σε περιπέτειες, 83-86 εντός από την Αρμάνι Μιλάνο.

Οι «πράσινοι» εξέπεμπαν πάθος στα πρώτα λεπτά, αλλά πλήρωσαν ένα κακό τους διάστημα από το 10’ μέχρι το 25’ και στη συνέχεια κυνηγούσαν διαρκώς στο σκορ. Συγκλονιστική εμφάνιση από τον Καλάθη, που σημείωσε 24 πόντους και μοίρασε 11 ασίστ.

Στο 6-8 υποχώρησε το «τριφύλλι», που είχε στον πάγκο του σήμερα ως υπηρεσιακό προπονητή τον Βόβορα. Πολλά (δικαιολογημένα) παράπονα από τους γηπεδούχους για κάποιες αποφάσεις των διαιτητών στα τελευταία λεπτά.

Τα δεκάλεπτα: 23-21, 40-47, 56-64, 83-86.