Τέννις: Αποκλείστηκε ο Μάρκος στο Ρότερνταμ

Ο Μάρτιν Κλιζάν απέκλεισε τον συμπατριώτη μας

Δύο μέρες μετά τη θριαμβευτική του νίκη με τρία σετ επί του David Goffin στο Ρότερνταμ, ο Μάρκος Παγδατής έχασε τελικά στο 2ο γύρο της διοργάνωσης από τον Martin Klizan με 6-3, 6-2.

Οι δύο παίκτες αντάλλαξαν breaks στο σερβίς των πρώτων τεσσάρων παιχνιδιών του αγώνα, ωστόσο ο No. 43 της παγκόσμιας κατάταξης Klizan, κατάφερε να εξασφαλίσει τη νίκη του πρώτου σετ, μετά από ακόμη ένα break στο 4-3. Ακολούθως, ο Σλοβάκος αξιοποίησε δύο ακόμη ευκαιρίες σε πόντους, στο 2ο σετ ολοκληρώνοντας τον αγώνα σε μια ώρα και εννέα λεπτά. Ήταν η πρώτη αναμέτρηση του Μάρκου με τον Klizan.

Η σημαντική νίκη του Μάρκου κατά του Goffin την Τρίτη, ήταν μια μεγάλη επιτυχία σε αγώνα ενάντια σε παίκτη κλάσης Top 20 και ως εκ τούτου θα επιδιώξει να συνεχίσει με αυτή τη δυναμική στο 500αρι τουρνουά ATP που θα πραγματοποιηθεί στο Ντουμπάι που αρχίζει στις 22 Φεβρουαρίου.

Άλλα Σπορ: Τελευταία Ενημέρωση