Απόλλωνας: Τεσσάρα με ανατροπή

Τα γκολ των «κυανόλευκων» πέτυχαν οι Πίττας (2), Ντα Σίλβα και Ζελάγια

Με νίκη ξεκίνησε τους φιλικούς αγώνες του στην Αυστρία ο Απόλλωνας. Η ομάδα της Λεμεσού, αν και έχανε με 1-0 στο ημίχρονο, κατάφερε να επικρατήσει με 4-1 της ουγγρικής Ουίπεστ.

Τα γκολ των «κυανόλευκων» πέτυχαν οι Πίττας (2), Ντα Σίλβα και Ζελάγια. Το ανεπίσημο τους ντεμπούτο με τη φανέλα του Απόλλωνα πραγματοποίησαν οι Ζάντερ, Σκέμπρι, Ζελάγια και Χατζηβασίλης.

Η εικόνα του φιλικού:

Η ενδεκάδα του Απόλλωνα: Βάλε, Ζάντερ, Ρομπέρζ, Λεωνίδας, Ρέινολντς, Αντρέου, Ψύχας, Σαρδινέρο, Μάγκλιτσα, Σκέμπρι

1' Άρχισε ο αγώνας.

9' Δυνατά μπήκε ο Απόλλωνας στον αγωνιστικό χώρο με αποτέλεσμα να κατέχει την περισσότερη ώρα την μπάλα στην κατοχή της.

12' Σχεδόν όλες οι επιθέσεις των «κυανόλευκων» εκδηλώθηκαν από τα αριστερά με κύριο εκφραστή τον νεοαποκτηθέντα Ζάντερ.

22' ΓΚΟΛ για την Ουίπεστ, 0-1.

45' Τέλος 1ου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Απόλλωνας θα αγωνιστεί με τους: Κίσσα, Χατζηβασίλη, Σακέτι, Στυλιανού, Χάμπο, Ζελάγια, Άλεξ, Ρομπέρζ, Καρώ, Πίττα και Βασιλείου.

46' Έναρξη δευτέρου μέρους.

52' ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα, 1-1. Σκόρερ ο Ζελάγια.

59' Γυρίζει το παιχνίδι ο Απόλλωνας και πλέον προηγείται με 2-1. Το γκολ πέτυχε ο Ντα Σίλβα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

73' Ο Πίττας ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 3-1.

84' O Πίττας σκοράρει ξανά και κάνει το 4-1.