Ζυρίχη-Βασιλεία 1-1: Μένει μακριά από κορυφή κι έρχεται Κύπρο

Στο -7 η αντίπαλος του Απόλλωνα

Με απώλειες βαθμών έρχεται στην Κύπρο η Βασιλεία για τον αγώνα με τον Απόλλωνα, καθώς έμεινε στην ισοπαλία 1-1 στο παραδοσιακό παιχνίδι με τη Ζυρίχη.

Η ομάδα του Μαρσέλ Κόλερ κατάφερε να προηγηθεί με σουτ του Κάμπο στο 39’ αλλά δεν το κράτησε. Ο Πα με κεφαλιά στο 76’ ισοφάρισε. Η απώλεια αυτή είναι οδυνηρή για τη Βασιλεία καθώς νωρίς νωρίς την αφήνει εφτά βαθμούς πίσω από την κορυφή και τη Γιουνγκ Μπόις, η οποία έκανε το πέντε στα πέντε μέχρι τώρα.

Ο αγώνας όπως μεταδόθηκε ζωντανά από την ιστοσελίδα μας:

90' Μπήκαν Ομπερλίν αντί Φαν Φολβσφίνκελ και Πουλουλού αντί Αγιέτι.

80' Δείτε και το γκολ του Κάμπο με το οποίο προηγήθηκε η Βασιλεία

78' Δείτε το γκολ

77' ΓΚΟΛ 1-1 η Ζυρίχη ισοφαρίζει. Το γκολ ήρθε με κεφαλιά του Μόντου. Η Ζυρίχη ήταν καλύτερη παρότι ήταν πίσω στο σκορ και κατάφερε πλέον να φέρει την αναμέτρηση στα ίσα.

73' Πρώτη αλλαγή για Βασιλεία. Μέσα ο Ζουφί, έξω ο Οκαφόρ.

60' Μεγάλη φάση με τον Αγιέτι και την Βασιλεία για το 0-2. Άστοχο το σουτ.

55' Η Ζυρίχη βάζει πίεση για να φέρει τον αγώνα στα ίσα.

46' Αρχίζει το δεύτερο ημίχρονο.

45' Τέλος πρώτου μέρους. 0-1 η Βασιλεία είναι μπροστά.

41' Η Ζυρίχη πλησιάζει την ισοφάριση και το 1-1, χωρίς επιτυχία όμως.

39' ΓΚΟΛ 0-1. Κόντρα στη ροή του αγώνα η Βασιλεία άνοιξε το σκορ με τον Κάμπο.

35' Η Ζυρίχη πέτυχε επτά τελικές μέχρι στιγμής, ενώ τρεις μόλις οι φιλοξενούμενοι. Μια καλή στιγμή για τη Βασιλεία σημειώθηκε με Οκαφόρ νωρίτερα.

20' Η Βασιλεία συνεχίζει να είναι...εκτός από το ματς.

10' Συμπληρωμένο το πρώτο δεκάλεπτο με την γηπεδούχο Ζυρίχη να πατά καλύτερα έχοντας δυο καλές στιγμές.

1' Σέντρα στον αγώνα

Η ενδεκάδα της Βασιλείας: Οι Χάνσεν, Βίντμερ, Φρέι, Κιούμερτ, Ντιέ, Αγιέρο, Πετρέτα, Φαν Βολφσβίνκελ είναι ξανά στο αρχικό σχήμα, ενώ Ζούφι και Καλουλού ξεκουράζονται. Ο Μπαλαντά είναι τραυματίας.

Τις θέσεις τους πήραν οι Κάμπο, Τσάκα και Οκαφόρ.