Δόξα - Ερμής 2-2: Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις

Χορταστικό παιχνίδι στο Μακάρειο

Σε ένα χορταστικό παιχνίδι με τέσσερα γκολ, Δόξα και Ερμής αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 2-2 στο Μακάρειο.

Η Δόξα πήρε προβάδισμα στο σκορ μόλις στο 8ο λεπτό με το Γουίλσον. Ο Ερμής ισοφάρισε στο 14' με τον Μαγέλε.  Οι γηπεδούχοι πήραν εκ νέου προβάδισμα στο 86ο λεπτό με τον Ακουινάλντο όμως ο Ερμής ισοφάρισε στο 92' με τον Κεϊτά και έσωσε το βαθμό.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

Δόξα (Λ.Χατζηλούκας): Ευσταθίου, Παουλίνιο, Δημητρίου, Ρεδόντο, Εμάνουελ, Λόπες, Γουίλσον, Στυλιανού, Εντμάρ, Φοφάνα, Μυρθιανός.

Ερμής (Ν.Παναγιώτου): Παναγόπουλος, Γιαγκουδάκης, Κειτά, Σίργκι, Χριστοφή, Φραγκέσκου, Μαγέλε, Λατόρε, Ντίξον, Γκονζάλες, Μουλαζίμης.

Δόξα: Τελευταία Ενημέρωση

Σπουδαίο διπλό για τη Δόξα στο Παραλίμνι, αυξάνοντας έτσι τις πιθανότητες της για αποφυγή του υποβιβασμού