«Φορτσάτη» η…νεανική Ισπανία, στο τέλος η Πολωνία

Τα αποτελέσματα των φιλικών παιχνιδιών, πριν από την έναρξη του Γιούρο

Με τέσσερα τέρματα «φιλοδώρησαν» οι Ισπανοί τη Λιθουανία. Στα τελευταία λεπτά ισοφάρισε η Πολωνία με Σβιντέρσκι.

EURO 2020: Η Εθνική Ισπανίας «ξεμπούκωσε» έπειτα και το τη τελευταία λευκή ισοπαλία της με την Πορτογαλία.

Λίγο πριν την έναρξη των επίσημων αγώνων η…νεανική Ισπανία έβαλε τέσσερα τέρματα κόντρα τη Λιθουανία. Τα γκολ σημείωσαν οι Γκιγιαμόν στο 3′, Ντιάζ στο 24′, Μιράντα στο 54′ και Πουάντο στο 73′. Μάλιστα, ο Ρουίζ έχασε πέναλτι στο 30ο λεπτό της συνάντησης.

Η Πολωνία κατάφερε εν τέλη να πάρει την ισοπαλία στην επίσης φιλική αναμέτρηση κόντρα στην Ισλανδία. Ο Κάρολ Σβιντέρσκι το «κάρφωσε» περνώντας ως αλλαγή, στη θέση του Λεβαντόφσκι.

Στα του αγώνα, ο Γκούντμουντσον έκανε το 0-1 στο 26ο λεπτό. Ο Ζιελίνσκι ισοφάρισε σε 1-1 στο 34ο. Οι Ισλανδοί πήραν και πάλι το προβάδισμα στο 47ο, όμως ο Σβιντέρσκι που μπήκε νωρίτερα στο γήπεδο έγραψε το τελικό 2-2 στο 88ο λεπτό.