Ουέστ Χαμ-Μαν. Γιουνάϊτεντ 3-1: Η χαρά του κάθε πικραμμένου...(vid)

Άλλο ένα χαστούκι για τον Ζοσέ Μουρίνιο

Έχει πλέον καταντήσει τόσο μονότονο που κουράζει αυτό που παρουσιάζει η Μάντσεστερ Γιουνάϊτεντ του Ζοζέ Μουρίνιο στους αγώνες της, με την Ουέστ Χαμ του Μάνουελ Πελεγκρίνι να την κερδίζει καθαρά με 3-1. Έκλεισε έτσι μια εβδομάδα τραγωδίας, με ένα βαθμό σε δυο αγώνες πρωταθλήματος και αποκλεισμό από ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας στο λιγκ καπ.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τον Φελίπε Άντερσον να βάζει γκολάρα με τακουνάκι στο 5’ μετά από ασσίστ του Ζαμπαλέτα και το σκηνικό στήθηκε. Οι «Κόκκινοι διάβολοι» δεν απέδιδαν καθόλου, δυσκολεύονταν να κάνουν τα βασικά και μοιραία τα «σφυριά» κρατούσαν με άνεση το προβάδισμά τους. Μάλιστα στο τέλος του ημιχρόνου ο Ιαρμολένκο έκανε ένα σουτ που κόντρα στον Λίντελεφ, χρεώθηκε αυτογκόλ, για το 2-0.

Ο Μουρίνιο έριξε στον αγώνα τον Ράσφορντ, η ομάδα του κάπως κινήθηκε καλύτερα και είχε 1-2 μεγάλες φάσεις με Λουκακού και Φελαινί. Κατάφερε στο 71’να μειώσει με τον Ράσφορντ αλλά τρία μόλις λεπτά μετά ο Αρναούτοβιτς έκανε το 3-1 για να προσθέσει στη μιζέρια της Γιουνάϊτεντ.