Πάλι καλά να λέει η Τσέλσι

Tι έγινε στα ματς της Πρέμιερ

Γκέλα για την Τσέλσι στο «Vitality» καθώς ήρθε 2-2 απέναντι στην Μπόρνμουθ.

Οι μπλε προηγήθηκαν με τον Μάρκος Αλόνσο στο 33’ όμως οι γηπεδούχοι έβγαλαν αντίδραση στο δεύτερο ημίχρονο. Μέσα σε διάστημα τριών λεπτών οι «cherries» πρώτα απάντησαν με τον Λέρμα στο 54’ και στο 57’ γύρισαν το παιχνίδι με τον Κινγκ. Η ομάδα του Λάμπαρντ που είδε τη Γη να χάνεται κάτω από τα πόδια της πίεσε αρκετά στο φινάλε κι εν τέλει έσωσε τον βαθμό με τον Μάρκος Αλόνσο να πετυχαίνει και το δεύτερο γκολ της Τσέλσι στο 85ο λεπτό.

Μεγάλη νίκη με φόντο την παραμονή για την Γουέστ Χαμ. Τα «σφυριά» καθάρισαν 3-1 τη Σάουθάμπτον στο Λονδίνο και απέκτησαν απόσταση ασφαλείας από την επικίνδυνη ζώνη. Χωρίς τέρματα ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση στο «St.James’Park» με το 0-0 ανάμεσα στη Νιούκαστλ και την Μπέρνλι να μη χαλάει ιδιαίτερα τους γηπεδούχους.