Σεβίλλη: «Σοκ» με Μπερίτσο, διαγνώστηκε με καρκίνο

Ο προπονητής της Σεβίλλης διαγνώστηκε με καρκίνο στον προστάτη

Ο προπονητής της Σεβίλλης, Εντουάρντο Μπερίτσο, διαγνώστηκε με καρκίνο στον προστάτη, κάτι το οποίο έγινε γνωστό μετά το τέλος του ισόπαλου (3-3) αγώνα με τη Λίβερπουλ.

Αυτό που συγκλονίζει είναι ότι ο τεχνικός της Σεβίλλης είπε στους παίκτες ότι έχει καρκίνο στο ημίχρονο του αγώνα με τη Λίβερπουλ, όταν η ομάδα του βρισκόταν πίσω στο σκορ με 3-0.

Οι παίκτες της Σεβίλλης συγκλονίστηκαν στο άκουσμα του μαντάτου για την ασθένεια του προπονητή τους. Μπήκαν ψυχωμένοι στην επανάληψη και κατάφεραν να πετύχουν τρία γκολ και να πάρουν μια σπουδαία ισοπαλία, την οποία και αφιέρωσαν στον Μπερίτσο.

Το πρωί της Τετάρτης επιβεβαίωσε και η ίδια η Σεβίλλη για την ασθένεια του προπονητή της ομάδας. Όπως αναφέρει η ανακοίνωση της ομάδας ο Μπερίτσο διεγνώσθει με καρκινοαδένωμα στον προστάτη. Οι μελλοντικές εξετάσεις θα καθορίσουν και τα επόμενα βήματα σε σχέση με την αποθεραπεία του τεχνικού της Σεβίλλης.