Μεγάλο διπλό Άρη, πήρε τη νίκη ο Εθνικός

Τα φαβορί αυτή τη φορά έδειξαν τα δόντια τους

Δυο από τα πιο σημαντικά παιχνίδια της έκτης αγωνιστικής στη Β΄ κατηγορία έγιναν την Παρασκευή(26/10) με τους Άρη και Εθνικό να παίρνουν τις νίκες επί Αναγέννησης και ΑΣΙΛ.

Ο Άρης ανανέωσε την παρουσία του στην κορυφή με το μεγάλο διπλό που έκανε στη Δερύνεια με 1-0 επί της Αναγέννησης. Ο αγώνας κρίθηκε από ένα σουτ του Ορτέγα στο 38ο λεπτό, με τους «πράσινους» της Λεμεσού να φτάνουν πλέον στους 13 βαθμούς. Η Αναγέννηση δε θυμίζει σε κάτι τον περσινό εαυτό της αφού με τέσσερις βαθμούς είναι καθηλωμένη στις τελευταίες θέσεις. Σημειώνουμε πως στο τελευταίο λεπτό η Αναγέννηση ζήτησε πέναλτι για χέρι.

Στο «Δασάκι» ο Εθνικός πήρε σημαντική νίκη με 3-1 επί του ΑΣΙΛ και με 12 βαθμούς είναι έστω και προσωρινά στη δεύτερη θέση.

Το σκορ άνοιξε με τον Καπαρτή στο 43’, με τον ΑΣΙΛ να ισοφαρίζει με πέναλτι του Μιχαήλ στο 48’. Από την άσπρη βούλα ήρθε και το δεύτερο γκολ του Εθνικού με τον Πιτσέλι στο 79’ και στις καθυστερήσεις ο Μαραθωνίτης απλά διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Το υπόλοιπο πρόγραμμα (Σάββατο 27/10, 14:30)