Ούτε στην Τρίπολη έκανε σεφτέ ο Παναθηναϊκός, τον... ανέτρεψε ο Αστέρας!

Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε με Καρλίτος στο 30’, αλλά ο Αστέρας έκανε ανατροπή από… ημίχρονο

Ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε του Παναθηναϊκού με 2-1 στο τελευταίο σημερινό (23/10) χρονικά παιχνίδι της 7ης αγωνιστικής της φετινής Super League, στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης».

Ο Καρλίτος με το όγδοο γκολ του στο πρωτάθλημα, έκανε το 0-1 με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, κόντρα στην ροή του παιχνιδιού και την μέτρια εμφάνιση των «πράσινων».

Για να έρθει η απάντηση εις διπλούν από πλευράς Αρκάδων, αρχικά με το λάθος του Πούγγουρα και το πέναλτι που κέρδισε και εκτέλεσε εύστοχα ο Μπαράλες -που σκόραρε για δεύτερη σερί αγωνιστική- στο 33’.

Ενώ ο Σίτο έδωσε έτοιμο γκολ στον Σονί στο 45ο λεπτό, αφού ουδείς αντίπαλος τον μάρκαρε έστω και αντικανονικά, με αποτέλεσμα ο δεύτερος να διαμορφώσει το 2-1 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Οι Αρκάδες ήταν ψυχωμένοι, τήρησαν το πλάνο τους και παρότι υποχώρησαν στην επανάληψη, έφτασαν σε δεύτερη σερί νίκη στο πρωτάθλημα!

Αντιθέτως, αυτή ήταν η πρώτη ήττα μετά από τρία ματς για το μπλοκαρισμένο «τριφύλλι», που βελτιώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο. Ωστόσο, έμεινε χωρίς βαθμό και στο τέταρτο εκτός έδρας φετινό παιχνίδι του, χάνοντας παράλληλα την ευκαιρία να εκμεταλλευτεί απώλειες των ομάδων που προπορεύονταν, στα αυριανά ματς.