Αδιανόητη ανατροπή της Μπαρτσελόνα

Έχανε με 2-0 μέχρι το 80' και κατάφερε να το γυρίσει τούμπα!

Μια Μπαρτσελόνα να την πιεις στο ποτήρι! Η Θέλτα προηγήθηκε 2-0, με τον Τάσο Δουβίκα να πετυχαίνει το δεύτερο γκολ, ωστόσο η ομάδα του Τσάβι με απίστευτη ανατροπή επικράτησε με 3-2 και βρίσκεται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της La Liga, έστω και προσωρινά.

Καλύτερα μπήκε η Θέλτα στο ματς, με τον Λάρσεν στο 19ο λεπτό να σοκάρει τους φίλους των «μπλαουγκράνα» και να ανοίγει το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Η Μπαρτσελόνα δεν μπορούσε να διαχειριστεί καλά την κατάσταση και έτσι η Θέλτα πήγε στην ανάπαυλα με προβάδισμα, καταφέρνοντας μάλιστα να κρατήσουν τους γηπεδούχους μακριά από καλές τελικές.

Ούτε στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Τσάβι δεν πατούσε καλά, έχοντας κάποιες ευκαιρίες τις οποίες όμως δεν μπορούσε να μετουσιώσει σε γκολ. Κάπως έτσι ο Τάσος Δουβίκας με υπέροχο τελείωμα νίκησε τον Τερ Στέγκεν στο 76’ για το 2-0!

Οι «μπλαουγκράνα» ξύπνησαν μετά το 80ο λεπτό και πήγαν από την… κόλαση στο παράδεισο! Ο Λεβαντόφσκι στο 81’ μείωσε σε 2-1, με τον Πολωνό σταρ πέντε λεπτά αργότερα να γράφει το 2-2, βάζοντας φωτιά στο παιχνίδι. Ο Κανσέλο στο 89ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 3-2, με την Μπαρτσελόνα να κάνει την απίθανη ανατροπή και να ανεβαίνει προσωρινά στην κορυφή της βαθμολογίας και τη Θέλτα να είναι πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού.