Ψυχωμένη Σίτι, πέρασε από το Νιούκαστλ με τεράστια ανατροπή!

Η είσοδος των Ντε Μπρόινε και Μπομπ γύρισε τούμπα την κατάσταση

Μάντσεστερ Σίτι με ψυχή πρωταθλήτριας, τέζαρε τη Νιουκάστλ με μεγάλη ανατροπή!

Η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα επικράτησε με 3-2 της Νιούκαστλ για την 21η αγωνιστική της Premier League, σε ένα παιχνίδι που μπορεί να προηγήθηκε, όμως, στη συνέχεια έμεινε πίσω στο σκορ, αλλά οι αλλαγές του Πεπ Γκουαρδιόλα και η είσοδος των Ντε Μπρόινε και Μπομπ έφερε τούμπα την κατάσταση για ένα «τρίποντο» που μπορεί να δώσει πολλά στη συνέχεια για τη μάχη του φετινού τίτλου.

Τρομερός ο Βέλγος μέσος που μπήκε στο 69ο λεπτό και πέτυχε γκολ πέντε λεπτά αργότερα, μοιράζοντας την ασίστ της νίκης στον 20χρονο Νορβηγό επιθετικό, ο οποίος άρπαξε την ευκαιρία που του έδωσε ο Ισπανός τεχνικός.

Έτσι, η Σίτι ανέβηκε στη 2η θέση με 43 βαθμούς και είναι στο -2 από την πρωτοπόρο, Λίβερπουλ, ενώ οι ηττημένοι υποχώρησαν στη 10η θέση με 29 πόντους και άνοιξε η διαφορά στο -10 από την 5η Τότεναμ και τις θέσεις που δίνουν ευρωπαϊκό εισιτήριο.