Στον τελικό η ΑΕΛ - Απέκλεισε την Ομόνοια

Το παιχνίδι κρίθηκε στην παράταση

ΑΕΛ και ΑΕΚ Λάρνακας εξασφάλισαν σήμερα εισιτήριο συμμετοχής στον τελικό Κυπέλλου Futsal περιόδου 2023 - 2024.

Στις επαναληπτικές αναμετρήσεις της ημιτελικής φάσης, η ΑΕΚ πέρασε με δεύτερη νίκη και η ΑΕΛ απέκλεισε την Ομόνοια στην παράταση και έτσι οι δύο ομάδες θα διεκδικήσουν το τρόπαιο.

Η ΑΕΚ νίκησε με 10-1 στο Λευκόθεο τον ΑΠΟΕΛ και προκρίθηκε με συνολικό σκορ 15-2.

Στο Σπύρος Κυπριανού μετά από ένα συναρπαστικό αγώνα που μεταδόθηκε από τη Cytavision με τη στήριξη της ΚΟΠ,  η ΑΕΛ απέκλεισε την Ομόνοια Λευκωσίας με συνολικό σκορ 4-3.

Στην κανονική διάρκεια του αγώνα η Ομόνοια επικράτησε με 2-1, ισοφαρίζοντας έτσι το σκορ του πρώτου αγώνα.

Στην παράταση η ΑΕΛ ισοφάρισε σε 2-2 με τον Σκαρπάρη και αυτό το γκολ αποδείχτηκε αρκετό για να της δώσει την πρόκριση.

Η αυλαία της φετινής διοργάνωσης άνοιξε με τον αγώνα της πρώτης φάσης όπου η ΑΕΚ απέκλεισε την Αραράτ με 3-1 στη Λάρνακα.

Άλλα Σπορ: Τελευταία Ενημέρωση