Θέλουν κούπα και φαίνεται

O στόχος του κυπέλλου μοιάζει υλοποιήσιμος

Προχωρά με σταθερά βήματα η προσπάθεια επιστροφής της Ανόρθωσης στην κανονικότητά της, με τα περισσότερα βέβαια να τα αναμένουμε στο προσεχές διάστημα και θα αφορούν στην επόμενη σεζόν.

Επί του παρόντος κινήσεις γίνονται αλλά στο επικοινωνιακό κομμάτι προσπαθούν να διατηρούν το ενδιαφέρον του κόσμου στο αγωνιστικό μέρος και την προσπάθεια στο κύπελλο. Θέλουν «ψημένους» τους οπαδούς ενόψει των ημιτελικών και τους παίκτες να προστατεύουν την αξιοπρέπεια του συλλόγου στα (βαθμολογικά) αδιάφορα ματς του πρωταθλήματος.

Ο απολογισμός γράφει τέσσερις ήττες και μια νίκη στη Β΄ φάση, με τις ήττες να είναι οι τρεις με 1-0 και δυο εξ αυτών με την ομάδα της Αμμοχώστου να παίζει με παίκτη λιγότερο από το πρώτο ημίχρονο των αγώνων. Με την ΑΕΚ δε έπαιζε και με εννιά στην επανάληψη. Τουλάχιστον δείγμα πως η ομάδα παλεύει τους αγώνες της. Υπήρξε η ήττα από την Ομόνοια με 2-0, που αποτέλεσε κακή παρένθεση και για αυτό έφαγαν κατσάδα οι παίκτες προκειμένου να μην επαναληφθεί. Κάτι που στα τρία ματς που ακολούθησαν φάνηκε πως έπιασε τόπο.

Πλέον περιμένουν στην εβδομάδα που ακολουθεί της Ανάστασης να μάθουν την ομάδα που θα συμπληρώσει το καρέ του κυπέλλου (στις 19/4) και ακολούθως τον αντίπαλό τους στα ημιτελικά (20/4). Δόξα και Απόλλωνας οι άλλοι δυο πιθανοί. Λογικά θα γίνει γνωστό και το πότε θα γίνουν τα ματς, με τις 26/4 να είναι η πιο πιθανή ημερομηνία.

Στα του σχεδιασμού για τη νέα περίοδο, δεν έχουν υπάρξει ανακοινώσεις παρά μόνο δήλωση προθέσεων. Θα κρατηθεί ένας κορμός από φέτος, θα διατηρηθεί στα ίδια επίπεδα το μπάτζετ και πρώτος στόχος είναι να ενισχυθεί η ομάδα με Κύπριους που να διεκδικούν θέση στην ενδεκάδα.

Φήμες υπάρχουν πολλές, ακόμα και για «κλειστούς» παίκτες, όμως οι εξελίξεις πρέπει να αναμένονται όταν ξεκαθαρίσει το κύπελλο. Θέλουν κούπα και το δείχνουν με κάθε τρόπο και σε όλες τις κατευθύνσεις.

Ανόρθωση: Τελευταία Ενημέρωση