Βήμα παραμονής για την Καρμιώτισσα

Κέρδισε τον Οθέλλο και άνοιξε τις αποστάσεις από τις ομάδες που την καταδιώκουν

Μεγάλο διπλό για την Καρμιώτισσα που την φέρνει πιο κοντά στην παραμονή, η οποία επικράτησε με 2-1 του Οθέλλου στο πλαίσιο της 4ης Αγωνιστικής των Πλέι αουτ. Η ομάδα από τα Πάνω Πολεμίδια έφτασε τους 27 βαθμούς αφήνοντας 10 βαθμούς πίσω τον σημερινό της αντίπαλο. Σκόρερ για τους φιλοξενουμένους οι Ρόσι στο 33ο λεπτό και Κοβάσεβιτς στο 78ο. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 82ο λεπτό με το Σούτο.

Α΄ Ημίχρονο

Ο αγώνας ξεκίνησε με την γηπεδούχο ομάδα να έχει την κατοχή της μπάλας στο πρώτο ημίωρο χωρίς ωστόσο να δημιουργεί κάποια αξιόλογη φάση μπροστά από την αντίπαλη εστία.

Η Καρμιώτισσα άνοιξε το σκορ στο 33ο λεπτό της αναμέτρησης από εκτέλεση κόρνερ του Θεοδώρου. Η άμυνα του Οθέλλου αδράνησε με τον Ρόσι να το εκμεταλλεύεται και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά.

Ακολούθως η γηπεδούχος ομάδα ανέβηκε ψάχνοντας την ισοφάριση όμως δεν κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα. Έτσι οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με την Καρμιώτισσα να είναι 1-0 μπροστά στο σκορ.

Β΄ Ημίχρονο

Η επανάληψη ξεκίνησε με την ομάδα της Καρμιώτισσας να ψάχνει το δεύτερο της τέρμα και ο Οθέλλος το γκολ που θα φέρει το παιχνίδι στο ίσα. Η Καρμιώτισσα έφτασε κοντά δύο φορές μέσα σε ένα δίλεπτο με Ρόσι και Θεοδώρου.

Ο πρώτος με το κεφάλι σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι ενώ του δευτέρου του απάντησε αρνητικά ο Ταουντούλ. Από το 60ο λεπτό ο Οθέλλος κέρδισε μετρά στο γήπεδο ψάχνοντας την ισοφάριση.

Η Καρμιώτισσα διπλασίασε τα τέρματα της με τον Κοβάσεβιτς να σκοράρει με πολύ όμορφο σουτ εντός περιοχής. Στο 82ο λεπτό όμως ο Οθέλλος μείωσε με τον Σούτο και ξαναμπήκε στο κόλπο για βαθμολογικό κέρδος.

Η ομάδα από την Αθηαίνου παρά το ανέβασμα της δεν κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα με αποτέλεσμα να δεχτεί ακόμα μια ήττα. Έτσι η Καρμιώτισσα πηρέ μια μεγάλη νίκη με 2-1

Το 24sports σας φέρνει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης αναμεσά στον Οθέλλο και την Καρμιώτισσα ΕΔΩ

Οθέλλος : Ταουντούλ, Σταμούλης, Γιάνσεν, Ναρντίνι, Χριστοδούλου,(60. Ιωάννου) Σούτο, Μπραμπίγια, Κατσιάτης,(72. Χατζηπασχάλης) Ανάνγκ, (83. Κυριάκου) Πιχ, Κορινούς.(46. Κόπας)

Στον πάγκο: Τζιακουρής, Παναγιώτου, Μαλλούρης, Κυριάκου, Καστάνας, Χατζηπασχάλης, Παϊλή, Σλάβικ, Κόπας, Μαϊσουράντζε, Μιτσής, Ιωάννου.

Καρμιώτισσα : Σπόλιαριτς, Μαλόνε, Ντούμπια, Τσουκαλάς, Θεοδώρου, Ρόσι,(87. Παντελή)  Χαραλάμπους,(60. Αγγελή) Γκραντινάρου, Κοβάσεβιτς, Ουεσλάτι,(69. Ψύχας) Πάουλαβετς.

Στον πάγκο: Βιολάρης, Άντος, Μελετίου, Νεοφύτου, Μιχαήλ, Παντελή, Αγγελή, Ματθαίου, Αριστείδου, Ψύχας.

Διαιτητής: Αντωνίου Μενέλαος
VAR: Σολωμού Δημήτρης
Σκόρερ: 82. Σούτο, / 33. Ρόσι, 77. Κοβάσεβιτς,
Κίτρινες: Χατζηπασχάλης, / Χαραλάμπους, Γκραντινάρου