Εκτός τελικού ο Μίλαν Τραΐκοβιτς ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Εκτός τελικού ο Μίλαν Τραΐκοβιτς

24sports.com.cy Σε μια κούρσα που εξελισσόταν πολύ καλά για τον Μίλαν Τραΐκοβιτς, το 8ο εμπόδιο ήταν αυτό που του στέρησε μια πολύ καλή επίδοση και μια πολύ καλύτερη κατάταξη στον τελικό απολογισμό. Ο κύπριος πρωταθλητής, χτύπησε στο εμπόδιο και έχασε το ρυθμό του, με αποτέλεσμα τα τερματίσει όγδοος στην τρίτη προκριματική σειρά με χρόνο 14.01. Ολοκλήρωσε τη δεύτερη συμμετοχή του σε Ολυμπιακούς Αγώνες στην 23η θέση.

Στα ημιτελικά με ατομικό ρεκόρ ο Τραΐκοβιτς

Στα ημιτελικά των 110 μέτρων με εμπόδια στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο προκρίθηκε ο Μίλαν Τραΐκοβιτς. Ο Κύπριος αθλητής τερμάτισε 4ος στην δεύτερη προκριματική σειρά με χρόνο 13.59, περνώντας στον επόμενο γύρο.
Οh mon Dieu! (vid)

Ματσάρα με τέσσερα γκολ, ήρωες του Ρονάλντο - Μπενζεμά και τη Γαλλία να αναδεικνύεται ισόπαλη 2-2 με την Πορτογαλία!
 |  ΓΕΝΙΚΑ
Je m'appelle... Φερστάπεν!

Mε προσπέραση δύο γύρους πριν το φινάλε στον Λιούις Χάμιλτον, πήρε τη νίκη στο Γκραν Πρι της Γαλλίας