ΑΠΟΕΛ: «Καίει» Σα Πίντο ο παρατηρητής

Κάνει αναφορά σε αντιαθλητική συμπεριφορά του Πορτογάλου

Σύμφωνα με πληροφορίες της ιστοσελίδας μας 24sports.com.cy ιδιαίτερα επιβαρυντική για τον προπονητή του ΑΠΟΕΛ Ρικάρτνο Σα Πίντο, είναι η έκθεση του Κύπριου παρατηρητή του αγώνα Ανόρθωση – ΑΠΟΕΛ ( 1 – 1 στις 23/9 στο «Αντώνης Παπαδόπουλος»).

Ο Ιταλός διαιτητής του αγώνα Ντάβιντε Γκερσίνι, στο φύλλο αγώνα, δεν ανάφερε λεπτομέρειες για την αποβολή των δύο προπονητών στο ημίχρονο της αναμέτρησης και δεν επιβαρύνει την θέση τους, ωστόσο στην έκθεση του, ο παρατηρητής του αγώνα, σημείωσε όλα όσα έγιναν αμέσως μετά το τέλος του Α’ ημιχρόνου.

Κάνει μάλιστα αναφορά σε αντιαθλητική συμπεριφορά του Σα Πίντο ο οποίος επέδειξε αντιαθλητική συμπεριφορά σε αντιπαράθεση του με τον Γιάννη Οκκά, μέλος του προπονητικού επιτελείου της Ανόρθωσης.

Ο «εκρηκτικός» Σα Πίντο θα βρίσκεται σήμερα στον πάγκο του ΑΠΟΕΛ, στον εξ’ αναβολής αγώνα με την Πάφος FC. Λόγω της αποβολής του θα χάσει σίγουρα τους 2 επόμενους αγώνες των γαλαζοκιτρίνων με Εθνικό Άχνας (την Δευτέρα 2 Οκτωβρίου, 19:00, για την 6η αγωνιστική του Πρωταθλήματος) και με Οθέλλο Αθηαίνου (το Σάββατο 7 Οκτωβρίου, 19:00 στο «Αμμόχωστος Επιστροφή» για την 7η αγωνιστική του Πρωταθλήματος).

Αν όμως επιβεβαιωθούν οι πληροφορίες μας για την επιβαρυντική αναφορά του παρατηρητή (στο ντέρμπι με την Ανόρθωση), για τον Πορτογάλο τεχνικό, τότε είναι πιθανή επιπρόσθετη τιμωρία του από τον Αθλητικό Δικαστή, ο οποίος θα βασίσει την απόφαση του στα όσα αναγράφει ο Παρατηρητής.