Πάφος FC: Και τώρα... «τελικός»

Η ομάδα του Μίτσελ Σαλγάδο πηγαίνει στο «ιστορικό» παιχνίδι με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία

Τεράστιο διπλό για την ομάδα της Πάφου στο «Αλφαμέγα» που επικράτησε με 1-0 του Απόλλωνα και πλέον πηγαίνει στο ιστορικό αγώνα με την Ομόνοια με την καλύτερη ψυχολογία.

Φωνάζει παρών στην πιο κρίσιμη καμπή του πρωταθλήματος η παφιακή ομάδα, κάτι που κάνει ευχαριστημένους όλους στο οικοδόμημα της ομάδας. Εκεί που όλα έδειχναν ότι το «τρένο» έχανε τον δρόμο του,ο Μίτσελ Σαλγκάδο κατάφερε να το ξαναβάλει στην σωστή κατεύθυνση και αυτό που απομένει είναι αν φθάσει στον τελικό προορισμό του.

Στα του εχθεσινού αγώνα, η Πάφος κατάφερε και άνοιξε το σκορ με τον  Αμντουραχίμι στο 25ο λεπτό και στα εναπομείναντα λεπτά διαχειρίστηκε ορθά την ασφυκτική πίεση που άσκησε ο Απόλλωνας.

Αυτό που διαφαίνεται στα δύο νικηφόρα τελευταία ματς της ομάδας είναι το καλό κλίμα που επικρατεί στην ομάδα, αυτό που κατάφερε να αντιστρέψει ο τεχνικός της παφιακής ομάδας Μίτσελ Σαλγκάδο. Ο Ισπανός έχει καταφέρει με το δύο στα δύο να αναπτερώσει τις ελπίδες στους ποδοσφαιριστές του αλλά και στον κόσμο της ομάδας και πλέον πηγαίνει στον ιστορικό αγώνα με την Ομόνοια με ανεβασμένη την ψυχολογία.

Ο Ισπανός τεχνικός γνωρίζει την σημαντικότητα του αγώνα της Τετάρτης και πλέον ετοιμάζει τα πλάνα του για να πάρει την πρόκριση η ομάδα του για πρώτη φορά στην ιστορία της.

Πάφος FC: Τελευταία Ενημέρωση