Έριξε τεσσάρα, βλέπει Απόλλωνα Χ2

Αντίπαλος στο κύπελλο και επόμενος στο πρωτάθλημα για τον ΑΠΟΕΛ

Η ΠΑΕΕΚ αποδείχθηκε χαμηλό εμπόδιο για τον ΑΠΟΕΛ, καθώς σε αγώνα για την ενδιάμεση φάση του κυπέλλου οι «γαλαζοκίτρινοι» επικράτησαν με 4-0 και προκρίθηκαν στη Β’ φάση. Εκεί όπου τους περιμένει ο Απόλλωνας, σε μόνο αγώνα στο ΓΣΠ. Αντίπαλος που είναι και ο επόμενος που θα έχουν στο πρωτάθλημα.

Τα γκολ για τον ΑΠΟΕΛ σημείωσαν οι Αποστολάκης, Ατζίλι, Ανουάρ και Γαβριήλ με τον Ζαχίντ επίσης να έχει πρωταγωνιστικό ρόλο στην αναμέτρηση. Ο Μοράις με το Χατζηλούκα είχαν την ευθύνη και έδωσαν ευκαιρίες σε διάφορους να αγωνιστούν. Ξεχωρίζει το ντεμπούτο του Ουζόχο, που έπαιξε για πρώτη φορά σε επίσημο αγώνα μετά ένα και βάλε χρόνο.

Ο αγώνας όπως μεταδόθηκε ζωντανά από την ιστοσελίδα μας:

92' Αυτό είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

91' Ο Γαβριήλ με πλασέ γράφει το 4-0.

84' Ο Αποστολάκης έδωσε στον Μπεν Σαχαρ, ο οποιος μπήκε στην περιοχή, πλάσαρε η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και περασε έξω.

72' Σουτ του Εφραίμ άστοχο.

68' O Ντίας στη θέση του Ζαχίντ. Αλλαγή και η ΠΑΕΕΚ με Αριστοτέλους να βγαίνει και το Σκώττη να μπαίνει.

65' Μπαλιά του Ζαχιντ στον Γαβριήλ ο οποιος περασε από έναν ποδοσφαιριστή εκανε πλασέ στον Αλβες η μπάλα.

60' Αλλαγή και για την ΠΑΕΕΚ. Ο Φράγκος πήρε τη θέση του Μάζοκ.

55' Ατζίλι και Νούχιου βγήκαν, Μπεν Σαχάρ και Γαβριήλ πήραν τις θέσεις τους.

54' Χαμένο πέναλτι για ΑΠΟΕΛ! Το κέρδισε ο Ατζίλι και ο Εφραίμ στην εκτέλεση έστειλε τη μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

53' ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΕΛ! Ο Ζαχίντ έκανε την κίνηση από δεξιά, μπήκε στην περιοχή και μοίρασε έτοιμο γκολ στον Ανουάρ. Γκολ που μάλλον καθαρίζει την πρόκριση.

51' Σουτ του Ζαχίντ άστοχο.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος. Αλλαγη για ΠΑΕΕΚ εξω Χαράλαμπους μεσα Γεωργίου

45' Τέλος ημιχρόνου.

41' ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΕΛ! Ο Ατζίλι εκτελεί από το ύψος της μεγάλης περιοχής και βάζει γερές βάσεις πρόκρισης για τους «γαλαζοκίτρινους»!

39' ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΕΛ! Ο Αποστολάκης έπιασε το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής με εξωτερικό φάλτσο και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, σκοράροντας στο ντεμπούτο του!

35' Σουτ του Ατζίλι, η μπάλα κόντραρε σε αντίπαλο και κατέληξε στα χέρια του Άλβες.

27' Σουτ του Εφραίμ λίγα μέτρα έξω από την περιοχή, κατέληξε πάνω από τα δοκάρια.

17' Γύρισμα του Ζαχίντ από δεξιά, έβαλε την προβολή ο Νούχιου αλλά έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

16' Σουτ του Ζαχίντ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, μπλόκαρε ο Άλβες.

5' Εκτέλεση φάουλ του Ατζίλι, η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία.

2' Πρώτη τελική προσπάθεια στο παιχνίδι, με ένα σουτ του Ατζίλι να φεύγει άουτ.