«Απόδραση» από το Μπρέντφορντ και κορυφή για την Τσέλσι

Η Τσέλσι λύγισε τη μαχητική Μπρέντφορντ με 1-0 εκτός έδρας και ανέβηκε ξανά μόνη πρώτη

Μπορεί να τα... χρειάστηκε στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο η Τσέλσι κατάφερε να πάρει τη νίκη με 1-0 στο εκτός έδρας ματς με την Μπρέντφορντ και να ανέβει ξανά μόνη στην κορυφή της Premier League.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημειώθηκε στο 45ο λεπτό από τον Τσίλγουελ, που βρήκε δίχτυα με υπέροχο βολέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

Είναι σαφές πάντως πως οι «μέλισσες» θα νιώθουν πως μπορούσαν να πάρουν κάτι καλύτερο από το ματς, καθώς είχαν από ένα δοκάρι σε κάθε ημίχρονο με τον Εμπομό, ενώ ο Μεντί είχε μερικές εξαιρετικές επεμβάσεις στα τελευταία λεπτά.