Δεν σηκώνει κεφάλι η Τσέλσι

Την μπλόκαρε και η Μπόρνμουθ!

Αδιόρθωτη η Τσέλσι! Οι Λονδρέζοι εμφανίζουν τις παθογένειες της περασμένης σεζόν και έμεινε για τέταρτη φορά στις πέντε πρώτες αγωνιστικές χωρίς νίκη. Αυτή τη φορά, η φλύαρη ομάδα του Μαουρίτσιο Ποτσετίνο μπλοκαρίστηκε από την εξαιρετικά στημένη Μπόρνμουθ και έμεινε στο 0-0 στο «Vitality Stadium».

Την ίδια ώρα, τα «κεράσια» παραμένουν χωρίς νίκη στη σεζόν, μετρώντας τρεις ισοπαλίες και δύο ήττες μέχρι στιγμής, έχοντας σοβαρό πρόβλημα στο δημιουργικό κομμάτι.

Η Τσέλσι μπήκε δυνατά και άγγιξε το προβάδισμα στο 14’, με τον Τζάκσον να βλέπει την τελική του προσπάθεια να σταματά στο δοκάρι. Πέντε λεπτά αργότερα, ήταν η σειρά της Μπόρνμουθ να απειλήσει, αλλά ο Ουατάρα δεν κατάφερε να νικήσει τον Σάντσεθ με το 0-0 να παραμένει. Η Τσέλσι είχε άλλη μια καλή στιγμή αλλά αυτή τη φορά ο κίπερ των γηπεδούχων, Νέτο, σταμάτησε τον Γκάλαχερ.

Παρόμοια εικόνα και στο δεύτερο μέρος, με τους Λονδρέζους να είναι ανώτεροι στα σημεία αλλά να δυσκολεύονται απέναντι στην καλοστημένη άμυνα της Μπόρνμουθ. Οι φιλοξενούμενοι είχαν και δεύτερο δοκάρι στο 51’ με εκτέλεση φάουλ του Στέρλινγκ, ενώ στην επαναφορά ο Κόλγουιλ σκόραρε αλλά το τέρμα του δεν μέτρησε καθώς ήταν εκτεθειμένος.

Όσο περνούσαν τα λεπτά, η Τσέλσι έμοιαζε ανήμπορη να φτιάξει τη φάση που θα της έδινε τη νίκη, ενώ η Μπόρνμουθ ψαχνόταν στην κόντρα μπας και κλέψει κάτι παραπάνω. Ωστόσο, ως το φινάλε του αγώνα δεν άλλαξε το παραμικρό και το 0-0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.