Έγινε κανονική Γιουνάιτεντ και τούμπαρε την Άστον Βίλα!

Νίκη με ανατροπή επί της Άστον Βίλα

Είναι σαν να το κάνει επίτηδες, αλλά από τη στιγμή που της… βγαίνει η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δεν έχει κανένα πρόβλημα να πετυχαίνει τη μία ανατροπή μετά την άλλη, εξασφαλίζοντας τη δεύτερη θέση της Premier League και αναβάλλοντας συνεχώς τη στέψη της συμπολίτισσας.

Η ομάδα του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ επικράτησε 3-1 στην έδρα της Άστον Βίλα, σε ένα ματς που… στράβωσε στο 24’, όταν ο Τραορέ με εκπληκτικό τελείωμα νίκησε τον Χέντερσον βάζοντας μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους, αλλά στο δεύτερο μέρος παρουσιάστηκε μια κανονική Γιουνάιτεντ.

Πατώντας… γκάζι από το πρώτο λεπτό του δεύτερου ημιχρόνου, οι «κόκκινοι διάβολοι» δεν άφησαν περιθώριο στους «χωριάτες» και μόλις στο 52’ από πέναλτι που κέρδισε ο Πογκμπά, ο Μπρούνο Φερνάντες ισοφάρισε σε 1-1, βάζοντας τις βάσεις για την ανατροπή. Αυτή δεν άργησε να έρθει, καθώς στο 56’ ο Γκρίνγουντ, αποδεικνύοντας ότι διαθέτει απίστευτη ικανότητα στο σκοράρισμα, διαμόρφωσε το 2-1 με ένα τέλειο αριστερό σουτ.

Το τελικό σκορ για τους «κόκκινους διάβολους» διαμόρφωσε ο Έντινσον Καβάνι στο 87’, όταν ο Ράσφορντ με εξαιρετική σέντρα βρήκε τον Ουρουγουανό κι εκείνος με κεφαλιά πέτυχε ακόμα ένα τέρμα σε μια περίοδο που δείχνει σεληνιασμένος.