Μπρέντφορντ-Φούλαμ 1-2: Ο Μπράϊαν την στέλνει στην Πρέμιερ Λιγκ!

Με δύο γκολ του αριστερού της μπακ, η Φούλαμ ξανά στα «σαλόνια»

Την άνοδο της στην Πρέμιερ Λιγκ εξασφάλισε η Φούλαμ, η οποία επικράτησε της Μπρέντφορντ με 1-2 στην ημίωρη παράταση.

Πρωταγωνιστής για την ομάδα του Σκοτ Πάρκερ ήταν ο Τζο Μπράιαν, ο οποίο σκόραρε δύο φορές. Μείωσε ο Ντάλσγκααρντ για τους ηττημένους.

Ο αγώνας ήταν συναρπαστικός στην κανονική του διάρκεια με τις δύο ομάδες να έχουν τις φάσεις για το γκολ, το οποίο όμως δεν ήρθε. Έτσι ο αγώνας οδηγήθηκε στην παράταση εκεί όπου η Φούλαμ ευτύχησε να προηγηθεί με τον Μπράιαν στο 105ο όταν με ένα μακρινό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή αιφνιδίασε τον τερματοφύλακα της Μπρέντφορντ, ο οποίος έχει ευθύνη για το τέρμα που δέχθηκε.

Η Μπρέντφορντ προσπάθησε για την ισοφάριση, η Φούλαμ εκμεταλλεύτηκε τους χώρους που βρήκε και σε μία αντεπίθεση ο Μπράιαν έκανε το 2-0 στο 118ο λεπτό, βάζοντας γερές βάσεις για την άνοδο. Η Μπρέντφορντ πήρε κάποια... δευτερόλεπτα ελπίδας όταν στο 124ο λεπτό ο Ντάλσγκαρντ με κοντινή κεφαλιά μείωσε σε 1-2. Αλλά μετά την σέντρα ο διαιτητής σφύριξε την λήξη του αγώνα, με την Φούλαμ να κερδίζει την άνοδο στην Premier League, ενώ τα έσοδα της αναμένεται να αγγίξουν τα 135 εκ. λίρες για την επιτυχία της.

Αναλυτικά οι ενδεκάδες:

Μπρέντφορντ: Ράγια, Γιάνσον, Χένρι, Νταλσγκάαρντ, Πίνοκ, Νόργκααρντ, Γιένσεν, Ντα Σίλβα, Μπέουμο, Μπενραχμά, Γουάτκινς

Φούλαμ: Ρόντακ, Οντόι, Ριμ, Έκτορ, Μπράϊαν, Ριντ, Ονόμα, Κεμπανό, Κέϊρνι, Καμαρά, Μπόμπι Ριντ

Η ιστοσελίδα μας www.24sports.com.cy σας μετέφερε ζωντανά την εξέλιξη του παιχνιδιού, λεπτό προς λεπτό.

120' Τέλος. Η Φούλαμ στην Πρέμιερ Λιγκ!

120' Ο Νταλσγκάαρντ μειώνει για την Μπρέντφορντ σε 1-2 με κεφαλιά!

115' 0-2 για την Φούλαμ με σκόρερ και πάλι τον Μπράϊαν. Ασίστ από τον Μίτροβιτς στον σκόρερ!

105'΄Τέλος του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης

104' 0-1 η Φούλαμ με εκτέλεση φάουλ του Μπράϊαν, ο οποίος πιάνει στον ύπνο τον Ράγια και σκοράρει!

Άρχισε η παράταση

94' Τέλος της κανονικής διάρκειας και ώρα για παράταση

91' Αλλαγή για τη Φούλαμ. Μίτροβιτς αντί Μπόμπι Ριντ

84' Κάνος αντί Ντα Σίλβα. Αλλαγή για την Μπρέντφορντ.

83' Σουτ του Νταλσγκάαρντ, η μπάλα άουτ

81' Αλλαγή για τη Φούλαμ. Ο Νοκάρ στη θέση του Κεμπάνο

71' Ωραίο σουτ του Γουάτκινς, ο Ρόντακ σε κόρνερ

68' Εκτέλεση φάουλ του Μαρκόντες, η μπάλα άουτ από την εστία του Ρόντακ

61' Μαρκόντες αντί Μπέουμο. Αλλαγή για την Μπρέντφορντ

58' Σέντρα του Κεμπάνο, η μπάλα φτάνει στον Ριντ εντός περιοχής, όμως αυτός σουτάρει άουτ

48΄ Εκτέλεση φάουλ του Κεμπάνο, η μπάλα μόλις άουτ

46' Σέντρα στην επανάληψη

45΄ Τέλος ημιχρόνου

28'΄Η Φούλαμ έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού

15' Σουτ του Όνομα, ο Ράγια αποσοβεί τον κίνδυνο

12' Ανοικτό παιχνίδι στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού

4' Σουτ του Όνομα, η μπάλα στα χέρια του Ράγια. Πρώτη καλή φάση στο ματς.

1'΄Σέντρα στο παιχνίδι