«Ξέσπασε» στη Λιντς η Τότεναμ!

Εμφατική επιστροφή στις νίκες από την ομάδα του Κόντε

Τα «σπιρούνια» επέστρεψαν με εντυπωσιακό τρόπο στις νίκες στην Πρέμιερ Λιγκ, καθώς έκαναν… πάρτι στην έδρα της Λιντς, συντρίβοντάς την 4-0!

Καταιγιστικό πρώτο μισάωρο από την ομάδα του Κόντε, χάρη στο οποίο μετατράπηκε σε τυπική διαδικασία η συνέχεια της αναμέτρησης.

Κι αυτό γιατί, μέχρι εκείνο το σημείο η Τότεναμ είχε πετύχει ήδη τρία τέρματα. Μόλις στο 10’ ο Ντόχερτι άνοιξε το σκορ, με το πρώτο του τέρμα με τη φανέλα των «σπιρουνιών» και πέντε λεπτά αργότερα ο Κουλουσέφσκι πέτυχε το δεύτερο, από ασίστ του πρώτου. Η… σεμνή τελετή έλαβε τέλος στο 27’ με τον Κέιν να κάνει το 0-3, που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Η Τότεναμ συνέχισε έτσι και στο δεύτερο μέρος, με τη Λιντς να ήταν σχεδόν αδύνατο να απειλήσει. Ωστόσο, η ομάδα του Κόντε πέτυχε και το κερασάκι στην… τούρτα με τον Σον στο 85’, με το οποίο διαμορφώθηκε το τελικό 4-0.

Έτσι, με το «τρίποντο» αυτό η Τότεναμ ανέβηκε στους 39 βαθμούς, με τα «παγόνια» από την άλλη να γνωρίζουν την τέταρτη σερί τους ήττα και να μένουν στους 23β., κοντά στην «επικίνδυνη ζώνη».