Καθάρισε με τεσσάρα την Τότεναμ η Νιούκαστλ

Και έπιασε εξάδα

Καθάρισε από ημίχρονο την Τότεναμ και έπιασε εξάδα η Νιούκαστλ! Η ομάδα του Έντι Χάου, χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα, επικράτησε με το εμφατικό 4-0 των «σπιρουνιών» και συνεχίζει αήττητη για τέταρτο σερί παιχνίδι. Από την άλλη, η ομάδα του Άγγελου Ποστέκογλου παρέμεινε στην 5η θέση και έχασε την ευκαιρία να περάσει την Άστον Βίλα, με την οποία ισοβαθμεί αλλά δεν υπερτερεί.

Η Νιούκαστλ μπήκε πολύ καλά στο ματς και απειλούσε την αντίπαλη εστία, με τον Ίσακ στο 30’ τελικά να ανοίγει το σκορ. Δύο λεπτά αργότερα δε, ο Γκόρντον βρήκε ξανά δίχτυα για να δώσει αέρα δύο τερμάτων στους γηπεδούχους. Το ίδιο δυνατά μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο οι «καρακάξες» με τον Ίσακ να ξαναχτυπάει στο 51’ για το 3-0.

Η Τότεναμ δεν μπορούσε να αντιδράσει ιδιαίτερα, ούτε να εκμεταλλευτεί όποια φάση έφτιαχνε. Τα λεπτά περνούσαν, οι γηπεδούχοι δεν είχαν πει την τελευταία τους κουβέντα και ο Σαρ στο 87ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 4-0!