ΚΛΕΙΣΙΜΟ
Loading...
Τελευταία Ενημέρωση: 22:04
 

Ρολάν Γκαρός: Ρίχνεται στη «μάχη» του 2ου γύρου ο Τσιτσιπάς

Θα αντιμετωπίσει τον Ούγκο Ντέλιεν σήμερα στις 12:00 με μοναδικό στόχο την πρόκριση στον επόμενο γύρο

Newsroom 24sports

Ο πρώτος γύρος του Ρολάν Γκαρός ολοκληρώθηκε χθες με την άνετη πρόκριση της Μαρίας Σάκκαρη στον δεύτερο γύρο.

Σήμερα λοιπόν μπαίνουμε στη «μάχη» του δεύτερου γύρου του φημισμένου τουρνουά του Παρισιού, με τον Στέφανο Τσιτσιπά να αντιμετωπίζει τον Ούγκο Ντέλιεν από την Βολιβία.

Ο Έλληνας τενίστας θα αγωνιστεί στις 12:00 στο Simonne Mathieu και σε περίπτωση πρόκρισης θα είναι η πρώτη φορά που θα φτάσει μέχρι και τον τρίτο γύρο στη Γαλλία. Παράλληλα σήμερα θα αγωνιστούν και ο Ρότζερ Φέντερερ αλλά και ο Ράφα Ναδάλ κόντρα στον Γερμανό Όσκαρ Ότε και τον επίσης Γερμανό, Γιάνικ Μάντεν αντίστοιχα.

Αξίζει να σημειωθεί πως την Τετάρτη θ΄αγωνιστεί και Μαρία Σάκκαρη, για το διπλό γυναικών και μαζί με την Ντάρια Γκαβρίλοβα θα παίξουν κοντά στις 16:30 με τις Πούιγκ-Ρότζερς.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Philippe Chatrier (έναρξη αγώνων 12:00, ERT Sports)
1) Sloane Stephens [7] v Sara Sorribes Tormo
2) Kei Nishikori [7] v Jo-Wilfried Tsonga
3) Oscar Otte v Roger Federer [3]
4) Viktoria Kuzmova v Kiki Bertens [4]

Suzanne Lenglen (12:00):
1) Kateryna Kozlova v Elina Svitolina [9]
2) Yannick Maden v Rafael Nadal [2]
3) Petra Martic [31] v Kristina Mladenovic
4) Benoit Paire v Pierre-Hugues Herbert

Simonne Mathieu (12:00):
1) Stefanos Tsitsipas [6] v Hugo Dellien
2) Kristina Kucova v Karolina Pliskova [2]
3) Grigor Dimitrov v Marin Cilic [11]
4) Belinda Bencic [15] v Laura Siegemund

Court 1 (12:00):
1) Garbine Muguruza [19] v Johanna Larsson
2) Juan Ignacio Londero v Richard Gasquet
3) Stan Wawrinka [24] v Cristian Garin
4) Johanna Konta [26] v Lauren Davis

Court 14 (12:00):
1) Elise Mertens [20] v Diane Parry
2) David Goffin [27] v Miomir Kecmanovic
3) Nicolas Mahut v Philipp Kohlschreiber

Court 7 (12:00):
1) Corentin Moutet v Guido Pella [19]
2) Mandy Minella v Anastasija Sevastova [12]
3) Anastasia Potapova v Marketa Vondrousova
4) Alex De Minaur [21] v Pablo Carreno Busta

Court 6 (12:00):
1) Shuai Zhang v Kaia Kanepi
2) Roberto Carballes Baena v Filip Krajinovic
3) Leonardo Mayer v Diego Schwartzman [17]
4) Rebecca Peterson v Donna Vekic [23]

Court 11:
16:30 Gavrilova/Sakkari v Puig/Rogers

Court 12 (12:00):
1) Jennifer Brady v Polona Hercog
2) Alexei Popyrin v Laslo Djere [31]

Court 13 (12:00):
1) Veronika Kudermetova v Zarina Diyas
2) Shelby Rogers v Carla Suarez Navarro [28]
3) Matteo Berrettini [29] v Casper Ruud

ΣΧΕΤΙΚΑ TAGS
ΣΧΟΛΙΑΣΤΕ
Login with email
Login with Facebook

Άλλα άρθρα συγγραφέα

Newsroom 24sports

Σχόλια αναγνωστών

«Βάρτους φωθκιά να φέρουν τον νου τους»

«Η ανοχή που έδειξαν οι αρχές στο θέμα των παραλιών, των χελώνων κτλ, μας οδήγησε στις σημερινές κακόβουλες, ...»
Ένας Πολίτης  |  13:09

Με βίτσες και διαβατήρια είπαν στον Αρχιεπίσκοπο «Εις πολλά έτη Δέσποτα»

«Εις πολλά έτη Δέσποτα.... στο μοναστήρι σου... Τα καλύτερα έπονται!!!»
Ανδρέας Μάλης Μαυρομιχάλης  |  11:51

Αστυνομική επιχείρηση για την εκκένωση κτιρίου στα Εξάρχεια

«Αντε επιτελους, μετα απο 40 χρονια αποφασισε η ελλαδα να συμπεριφερθει σαν κανονικο κρατος. Ελπιζω ...»
Ντόμπρος Κελαήδης  |  22:52

Παρασκήνιο με ουρά από τις πολιτογραφήσεις

«Προεδρικό ή γιάφκα; Ιδού το ερώτημα!!!»
Ai Em  |  09:38

Διεθνή: Τελευταία Ενημέρωση

X