Σίφουνας η Μάντσεστερ Σίτι στη Σεβίλλη, ασταμάτητος ο Χάαλαντ

Άνετη επικράτηση για τους «πολίτες» στην Ισπανία

Καρέ της Μάντσεστερ Σίτι με φοβερό Χάαλαντ. Οι «Πολίτες» έκαναν πλάκα στην κάκιστη και πάλι Σεβίλλη, επικρατώντας 4-0 μέσα στο «Σάντσεθ Πιθχουάν» στην πρεμιέρα των ομίλων του Champions League.

Ασταμάτητος παραμένει ο Έρλινγκ Χάαλαντ, ο οποίος σκόραρε και στο ντεμπούτο του ως παίκτης της Σίτι στο Champions League, φτάνοντας τα 12 γκολ σε 8 αναμετρήσεις με τα δύο που πέτυχε σήμερα. Στο 20’, οι φιλοξενούμενοι κυκλοφόρησαν πολύ γρήγορα την μπάλα και ο Ντε Μπρόινε σέρβιρε για τον Νορβηγό, ο οποίος νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα με προβολή. Το παιχνίδι είχε αγωνία μέχρι το 58ο λεπτό, όταν και σκόραρε ο Φόντεν, ο οποίος ελίχθηκε ωραία μετά την πλαγιοκόπηση του Κανσέλο και με συρτό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Ο Χάαλαντ «χτύπησε» και στο 67’, βρίσκοντας δίχτυα από κοντά μετά από ασταθή επέμβαση του Μπόνο σε σουτ του Φόντεν, ενώ το καρέ συμπληρώθηκε στις καθυστερήσεις με τον Ντίας να πλασάρει από κοντά μετά από νέο γύρισμα του Κανσέλο.