ΑΕΛ-SEKTZIA FC 1-0: Νίκη με Γκαζαριάν και έτοιμη για Άρη (pics+vid)

Πρόβα τζενεράλε ήταν η σημερινή αναμέτρηση για την ομάδα του Κέρκεζ

Ένα ακόμα φιλικό για την ΑΕΛ, απέναντι στην SEKTZIA FC, με τον Ντούσαν Κέρκες να το αξιοποιεί για να βγάλει συμπεράσματα λίγες μέρες πριν τον αγώνα με τον Άρη.

Χωρίς πολλές φάσεις ήταν ο αγώνας με την ΑΕΛ να έχει περισσότερο την πρωτοβουλία των κινήσεων ενώ δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα από τους Ισραηλινούς και έτσι το γκολ του Γκαζαριάν ήταν το μοναδικό της αναμέτρησης που έκρινε και τον αγώνα.

Πλέον την ερχόμενη Δευτέρα (22/7) η ΑΕΛ θα μεταβεί οδικώς στη Θεσσαλονίκη, εκεί όπου θα πραγματοποιήσει τις τελευταίες προπονήσεις της πριν το πρώτο παιχνίδι με τον Άρη Θεσσαλονίκης για τον β’ προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ στο «Κλεάνθης Βικελλίδης».

Δείτε πως κάλυψε η ιστοσελίδα μας την αναμέτρηση:

Η ενδεκάδα της ΑΕΛ:

Βοζίνια, Μομσίλο, Τζούνιορ, Γκοντάλ, Αντόνια, Γερολέμου, Χ. Κυριάκου, Ζτραβκόφσκι, Γουήλερ, Γκαζαριάν, Τόρρες

Ζωντανή ενημέρωση από το φιλικό:

90' Τέλος της αναμέτρησης.

79' Πιέζει για το γκολ της ισοφάρισης η Σέκτζια.

63' Γύρισμα που έγινε από τα πλάγια, μάζεψε εύκολα ο Βοζίνια.

55' Χωρίς τη μεγάλη στιγμή στα πρώτα 10 λεπτά του 2ου μέρους.

46' Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο.

45' Αλλαγές για το 2ο ημίχρονο: Αβραάμ, Μουστάκης , Αγκάνοβιτς , Γκαστανάγια , Χουράδο , Ν.Τεϊσέιρα , Α Τεσέιρα

44' Το έληξε πιο νωρίς το ημίχρονο. Κρατάς το ωραίο γκολ που έβαλε η ΑΕΛ από συνδυασμό. Αλλά δύσκολα περιμένεις να δεις τέτοια σύνθεση και τους παίκτες να παίζουν στις θέσεις που έπαιζαν την Πέμπτη(25/7).

44' Κεφαλιά από πλευράς ΑΕΛ, η μπάλα έξω.

37' Πήραμε επιβεβαίωση. Το γκολ σημείωσε με πλασέ από κοντά ο Γκαζαριάν.

35' Με λίγη επιφύλαξη, ο Γκαζαριάν το έβαλε.

35' Γκολ για την ΑΕΛ μετά από ωραίο συνδυασμό.

30' Δεν έχει τις πολλές φάσεις το παιχνίδι.

19' Ένα ακόμα σκληρό φάουλ από Σέκτζια και κάρτα αυτή τη φορά.

16' Η εκτέλεση στο τοίχος και ένα σουτ που ακολούθησε άστοχο.

15' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την ΑΕΛ.

6' Ο Χάρης Κυριάκου παίζει στον άξονα δίπλα στον Νταβόρ και ο Γερολέμου μπροστά τους. Αντόνια και Γουίλερ τις πλευρές, Τόρες, Γκαζαριάν μπροστά.

5' Πρώτη ένδειξη για το σχήμα: Βοζίνια στο τέρμα, στην άμυνα Ντόσα στο κέντρο, δεξιά Ράσο και αριστερά Γκοντάλ.

3' Μεγάλη ευκαιρία για την Σέκτζια, έσωσε ο Βοζίνια.

18:01 Ωραίο 1-2 Γερολέμου-Γουίλερ και δυνατό φάουλ.

18:00 Ξεκίνησε το ματς.

17:58 Η ΑΕΛ είναι με το λιγότερα έντονο κίτρινο χρώμα. Αναμνηστική φώτο και ξεκινάμε.

17:57 Είναι κοντινά τα χρώματα στις φανέλες. Θα το παλέψουμε.

17:55 Άνοιξε και το βίντεο από την ΑΕΛ. μπορείτε να το βρείτε εδώ με μια ανανέωση της σελίδας.

17:53 Στη διαδικασία της προθέρμανσης οι δυο ομάδες.

17:49 Η αλήθεια δεν βρίσκεις κλασσικό φορ σε αυτή την ενδεκάδα. Άμα ξεκινήσει, live στο facebook της ΑΕΛ, θα τα ξαναδούμε και θα σας ενημερώσουμε.

17:48 Με βάση τις επιλογές Γουήλερ και Χ. Κυριάκου κάνουν τις πλευρές, στα χαφ Νταβόρ, Γερολέμου και Γκαζαριάν στα χαφ και μπροστά Αντόνια, Τόρρες.

17:47 Ο Κέρκες συνεχίζει να επιλέγει τρεις κεντρικούς αμυντικούς, που αυτή τη φορά είναι οι Ντόσα, Ράσο και Γκοντάλ.

17:46 Λίγες μέρες έμειναν για το πρώτο ευρωπαϊκό ματς για την ΑΕΛ και ο αγώνας με την Σέκτζια προσφέρεται για τελικές δοκιμές.

ΑΕΛ: Τελευταία Ενημέρωση