Ο Γουίλσον της χάλασε τη πρόβα

Ισόπαλο 2-2 έληξε το φιλικό στο Τσίρειο μεταξύ ΑΕΛ και Ολυμπιακού

ΑΕΛ και Ολυμπιακός εξήλθαν ισόπαλοι 2-2, σε φιλικό που έγινε στο Τσίρειο. Το σκορ άνοιξε για την ομάδα της Λεμεσού ο Τσέποβιτς (31'), ωστόσο ο Γουίλσον, που πέρασε στο δεύτερο ημίχρονο ως αλλαγή, κατάφερε με δύο γκολ να ανατρέψει το σκορ (51' και 62'). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μάιντεβατς με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Το στόρι του αγώνα:

88' Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΛ. Στη θέση του Σάντος πέρασε ο Παντελή.

85' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Μιχαήλ από πλάγια θέση θα περάσει τον Βοζίνια, όμως το τελείωμα του δεν ήταν καθόλου καλό.

79' Πολύ καλή εκτέλεση φάουλ από τον Πελέ, η μπάλα μόλις πάνω από την εστία του Ολυμπιακού.

76' ΓΚΟΛ! Εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Μαίντεβατς. Το κέρδισε ο Τόρες, καθώς μετά από σουτ του Ισπανού ο Σαμπίνια έκανε χέρι εντός περιοχής.

69' Πρώτες αλλαγές για την ΑΕΛ. Οι Πελέ, Μαΐντεβατς και Νταβόρ πήραν τις θέσεις των Μάζουρεκ, Έουλερ και Τσέποβιτς

62' ΓΚΟΛ! Σκοράρει ξανά ο Γουίλσον, με ψύχραιμο τελείωμα εντός περιοχής.

51' ΓΚΟΛ! Ισοφαρίζει ο Γουίλσον. Φοβερή η κάθετη του Ζαχαρίου που έβγαλε μόνο του τον Γουίλσον, ο οποίος πλάσαρε υποδειγματικά τον Βοζίνια.

Τέσσερις για τον Ολυμπιακό. Μέσα οι Γουίλσον, Ζαχαρίου, Καραγιάννης, Πηλαβάς έξω οι Μάντζης, Μανρίκε, Χαραλάμπους, Ευτυχίδης.

Καμιά αλλαγή για την ΑΕΛ

Άρχισε το δεύτερο μέρος.

Ημίχρονο στο παιχνίδι. 1-0 μπροστά στο σκορ η ΑΕΛ, η οποία κράτησε περισσότερο μπάλα και σε γενικές γραμμές ήταν καλύτερη από τον αντίπαλο της.

35' Κεφαλιά του Τεσέιρα, διώχνει πάνω στη γραμμή ο Σάλι.

31' ΓΚΟΛ! Σκοράρει ο Τσέποβιτς με καρφωτή κεφαλιά. Η ασίστ από τον Έουλερ που συνεργάστηκε πολύ όμορφα με τον Μαζάν.

28' Σουτ του Τόρες η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

13' Παραλίγο το αυτογκόλ από τον Ριστέφσκι, έδιωξε σε κόρνερ ο Βοζίνια.

10' Κρατά περισσότερο μπάλα η ΑΕΛ, χαμηλός ο ρυθμός του αγώνα.