Αναγέννηση-Ανόρθωση 0-4: Εικοσάλεπτο οργής

Νέες δοκιμές για τον Κετσπάγια

Φόρτσαρε για ένα ημίχρονο η Ανόρθωση στο φιλικό με την Αναγέννηση, στο οποίο και επικράτησε με 4-0. Όλα τα γκολ σημειώθηκαν στο πρώτο μέρος, με την ομάδα της Αμμοχώστου στην επανάληψη να έχει μεν ευκαιρίες αλλά να μην βρίσκει άλλο γκολ.

Ο Μανθάτης άνοιξε το σκορ 14’ με πλασέ, στο 24' ο Μανθάτης έγινε δημιουργός με τον Κατσαράβα να σκοράρει με διπλή προσπάθεια, και στο 26' η σειρά του Κάτσα να γίνει δημιουργός για το 3-0 του Οκριασβίλι. Το σκορ διαμορφώθηκε στο 32' όταν από ασσίστ του Ντούρις ο Οκριασβίλι σκόραρε το δεύτερο προσωπικό του γκολ.

Σημειώνεται το ντεμπούτο, στο Β’ μέρος του νεαρού τερματοφύλακα Ρώσου ενώ οι τραυματίες Λόρια και Σέλιν δεν αγωνίστηκαν.