ΑΠΟΕΛ-Ρούνταρ 0-2: Ξεμούδιασμα με ήττα

Φιλική ήττα για τον ΑΠΟΕΛ στο πρώτο τεστ στην Αυστρία

Φιλική ήττα από την Ρούνταρ της Σλοβενίας με 0-2 γνώρισε απόψε ο ΑΠΟΕΛ στο πρώτο φιλικό του βασικού σταδίου προετοιμασίας της ομάδας στην Αυστρία.

Ο Πάολο Τραμετσάνι παρέταξε δύο διαφορετικές ενδεκάδες στον αγώνα, θέλοντας να δώσει χρόνο σε πολλούς ποδοσφαιριστές.

Τα τέρματα των Σλοβένων επιτεύχθησαν στο 27' και στο 57'. Χαμένο πέναλτι είχε ο Ντε Βινσέντι στο 23'.

Ο ΑΠΟΕΛ παρατάχθηκε στο πρώτο ημίχρονο με τους Βάτερμαν, Γκέντσογλου, Σόουζα, Ντε Βινσέντι, Βούρος, Μερκής, Ιωάννου, Γιάκολις, Μπέζιακ, Μιχαϊλοβιτς, Αλωνεύτη.

Στο δεύτερο αγωνίστηκαν οι Μπέλετς, Αρτυματάς, Εφραίμ, Χαλένιους, Μάτιτς, Αντωνίου, Ζαοζίνιο, Λαφράνς, Μακρής, Καλογήρου και Σιέλης.

Δεν αγωνίστηκαν καθόλου οι Άλεφ,Ζαχίντ και Τάμαρι, οι οποίοι αναμένονται να αγωνιστούν στα επόμενα φιλικά παιχνίδια.

Αναλυτικά η εξέλιξη του αγώνα από το γραφείο τύπου του ΑΠΟΕΛ:

90' Τέλος του αγώνα

57' 0-2 το σκορ για τους Σλοβένους

46' Αρχίζει το δεύτερο ημίχρονο. Ο ΑΠΟΕΛ παρατάσσεται με τους Μπέλετς, Αρτυματά, Εφραίμ, Χαλένιους, Μάτιτς, Αντωνίου, Ζαοζίνιο, Λαφράνς, Μακρή, Καλογήρου και Σιέλη

45' Τέλος ημιχρόνου στο 0-1

27' Γκολ για την Ρούνταρ και 0-1

23' Χαμένο πέναλτι στο 23' για τον ΑΠΟΕΛ. Το πέναλτι απώλεσε ο Τόμας Ντε Βινσέντι, ο οποίος σημάδεψε το δοκάρι

1' Σέντρα στον αγώνα