Απόλλων: Oλοκλήρωσε με ήττα στη Σλοβακία

Ντεμπούτο για Βαλμπουενά, έπαιξε ως αλλαγή στο 90' ο Πίττας

Με ήττα ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του στη Σλοβακία ο Απόλλωνας, που έχασε από την Αλ Γκαράφα με 1-0 χάρη σε γκολ του Μπολί στο πρώτο μέρος.

Δεν μπόρεσαν να γίνουν ιδιαίτερα επικίνδυνοι στο πρώτο μέρος οι κυανόλευκοι, ωστόσο στην επανάληψη ανέβασαν στροφές. Ανεπίσημο ντεμπούτο για τον Βαλμπουενά που πέρασε ως αλλαγή στο 64', με τον Πίττα να περνάει επίσης ως αλλαγή στο 90'... στο τελευταίο του ματς (έστω ανεπίσημο) πριν αναχωρήσει με προορισμό τη Σουηδία.

Η εξέλιξη του αγώνα.

20:52 Τέλος αγώνα.

20:51 Ο Πίττας πέρασε στο 90' του ματς για να αγωνιστεί για τελευταία φορά με τη φανέλα του Απόλλωνα προτού αποχωρήσει με προορισμό την ΑΙΚ.

20:50 Απευθείεας εκτέλεση φάουλ από τον Βαλμπουενά, η μπάλα έξω.

20:30 Αρνητική απάντηση απ' τον αντίπαλο κίπερ σε προσπάθεια του Ντόνιο. Καλύτερη η ομάδα του κ. Αντόνε στο δεύτερο ημίχρονο, σε σχέση με το τι είδαμε το πρώτο μισό.

20:22 Στο 64' ο Ματιέ Βαλμπουενά κάνει ανεπίσημο ντεμπούτο με τον Απόλλωνα.

20:15 Άστοχο σουτ από τον Κρμέντσικ στο δεύτερο μέρος. Ο έμπειρος φορ πήρε μετά από σέντρα του Αμπντουραχίμι.

20:05 Άρχισε το δεύτερο μέρος.

19:51 Ημίχρονο στο παιχνίδι μας.

19:44 Άστοχη προσπάθεια από τον σκόρερ, Μπολί. Δυσκολεύεται να απειλήσει η ομάδα της Λεμεσού.

19:32 Δεν έχει καταφέρει να γίνει ιδιαίτερα επικίνδυνος μέχρι στιγμής ο Απόλλωνας.

19:27 ΓΚΟΛ! Η Αλ Γκαράφα άνοιξε το σκορ στο 23' με κεφαλιά του Μπολί εντός περιοχής κι έπειτα από σέντρα που έγινε από τα δεξιά όπως επιτίθεται η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς.

19:15 Τίποτα το ιδιαίτερο μέχρι στιγμής. Μόλις μια τελική καταγράφηκε έως τώρα, σε άστοχη προσπάθεια της Αλ Γκαράφα.

19:00 Σέντρα στο φιλικό.

18:45 Εκατό τοις εκατό αλλαγμένη η ενδεκάδα της λεμεσιανής ομάδας, σε σχέση με το πρωινό φιλικό κόντρα στην Αλ Γκαράφα. Ξεχωρίζει πάντως πως ο Άντος έμεινε εκ νέου εκτός.

18:40 Η ενδεκάδα του Μπογκντάν Αντόνε: Δημητρίου, Φιλιώτης, Εκπολό, Πειμπέρνς, Γιούρτσεβιτς, Κολ, Σπόλιαριτς, Αμπντουραχίμι, Ίλιεφ, Πέρετζ, Κρμέντσικ.