Φούτσαλ: Έκανε το «back to back» το ΑΠΟΕΛ!

Σε ένα σπουδαίο παιχνίδι η ομάδα της Λευκωσίας κατέκτησε το Κύπελλο στα πέναλτι κόντρα στην ΑΕΛ

Σε μια ματσάρα που αποτέλεσε διαφήμιση του αθλήματος, το ΑΠΟΕΛ κατέκτησε το 5ο Κύπελλο στην ιστορία του στο Φούτσαλ!

Οι «γαλαζοκίτρινοι» παρά το ότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ μόλις στο 1ο λεπτό του αγώνα, βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα για να φέρουν «τούμπα» το ματς (3-2), πριν την ολοκλήρωση του Α’ μέρους.

Στο Β’ ημίχρονο η Λεμεσιανή ομάδα έβαλε μπρος και ανέτρεψε τα εις βάρος της δεδομένα κάνοντας το 4-3. Ωστόσο, λίγα λεπτά πριν την λήξη, ο Ομήρου έδωσε «φιλί» ζωής στο ΑΠΟΕΛ διαμορφώνοντας το τελικό 4-4 για να οδηγηθεί το παιχνίδι την παράταση.

Με τις δύο ομάδες να σκοράρουν από ένα γκολ στην 10λεπτη παράταση το ματς οδηγήθηκε στα πέναλτι.

Εκεί η ομάδα της Λευκωσίας ήταν αλάνθαστη και σε συνδυασμό με το άστοχο πέναλτι του Ράφαελ στο ξεκίνημα της διαδικασίας, κατέκτησε την κούπα του κυπελλούχου!