Ομόνοια: Η ετοιμότητα και τα τελευταία κομμάτια του μετεγγραφικού παζλ

Προετοιμασία για Αζέρους, Σούπερ Καπ με το ρόστερ εν πολλοίς συμπληρωμένο

Ισόπαλο χωρίς τέρματα ολοκληρώθηκε το χθεσινό πρώτο φιλικό ματς προετοιμασίας της Ομόνοιας στο Κιέλτσε. Οι πράσινοι έμειναν στο 0-0 με την Πολωνική Γκόρνικ, με τον Σωφρόνη Αυγουστή να χρησιμοποιεί (δύο 11άδες, μια ανά ημίχρονο) συν άλλους δυο ποδοσφαιριστές ως αλλαγή.

Αναμενόμενος χειρισμός του δυναμικού για πρώτο φιλικό της σεζόν. Η Ομόνοια ήταν καλύτερη από την αντίπαλο της, είχε διάθεση είχε τις ευκαιρίες,  αλλά η μπάλα δεν μπήκε στα δίχτυα.

Από τα νέα αποκτήματα της ομάδας αγωνίστηκαν από ένα ημίχρονο οι Νόβιτσα Εράκοβιτς (στο πρώτο ημίχρονο ) και Γουίλι Σεμέδο (στο δεύτερο). Δεν αγωνίστηκαν οι Σενού Κουλιμπαλί και Μαρκίνιος Σιπριάνο.

«Τώρα σε μεγάλο βαθμό κλείνει η ομάδα». Αυτά είπε μεταξύ άλλων στις δηλώσεις του ο Σωφρόνης Αυγουστή για την ενίσχυση. Πέραν τούτων όμως …κάποια πράγματα στο μετεγγραφικό κομμάτι φαίνεται πως έχουν πάρει τον δρόμο τους και αρκετά σύντομα τα κομμάτια του παζλ που λείπουν ( κυνηγός, πλάγιος μεσοεπιθετικός ) θα αρχίσουν να μπαίνουν στη θέση τους. Προσδοκία όλων είναι η αναμονή να αξίζει.

Όποιοι η (όποιος) και να έρθουν(ει) δεν θα έχει προλάβει να μπει απόλυτα στο κλίμα, αλλά αν χρειαστεί να βοηθήσει στα ματς με τους Αζέρους και αυτό του Σούπερ Καπ, ματς για τα οποία η ομάδα αυτή τη στιγμή προετοιμάζεται όπως είπε και ο Σωφρόνης Αυγουστή.

Είπε ακόμη ότι ο στόχος ήταν οι νέοι παίκτες να μην χάσουν την προετοιμασία για αυτά τα ματς στα οποία θα δώσουν δυναμική στην ομάδα.