Μεγάλο διπλό της Βερόνα στο Μπέργκαμο

Κέρδισε την Αταλάντα μέσα στην έδρα της

Τεράστια νίκη με 2-0 πέτυχε η Βερόνα μέσα στην έδρα της Αταλάντα.

Στο 18ο λεπτό ο Γκόμες έκλεψε από τον Φαραόνι κι έκανε το σουτ αλλά ο Σιλβέστρι έσωσε και στο 34’ ο κίπερ της Βερόνα νίκησε ξανά τον Αργεντινό. Μάλιστα στο 41ο λεπτό ο Σιλβέστρι πρόλαβε τον Σαπάτα μετά από πάσα του Ίλιτσιτς.

Στο 52’ η κεφαλιά του Τολόι πέρασε μόλις έξω, όπως κι εκείνη του Παλομίνο στο 54’ και στο 57’ και η Βερόνα απείλησε με κεφαλιά του Ντι Κάρμινε.

Και στο 60ο λεπτό η Βερόνα κέρδισε πέναλτι και ο Βελόσο έκανε το 0-1 από τα 11 μέτρα και στο 83’ ο Βελόσο έβγαλε κάθετα στον Τζακάνι που πλάσαρε για το 2-0.

ΑΤΑΛΑΝΤΑ: Γκολίνι (66’ Σπορτιέλο), Τολόι, Παλομίνο, Ντζιμσίτι, Μόχικα (77’ Ρουτζέρι), Χάτεμπουρ, Ντε Ρόουν, Φρόιλερ, Ίλιτσιτς (63’ Λάμερς), Σαπάτα (63’ Μουριέλ), Γκόμες (77’ Τραορέ)

ΒΕΡΟΝΑ: Σιλβέστρι, Νταβίντοβιτς, Λοβάτο (32’ Ντάντσι, 46’ Βελόσο, Τσεκερίνι (74’ Φαβίλι), Ντιμάρκο, Ταμεζε, Ίλιτς (58’ Κόλεϊ), Μπαράκ, Φαραόνι, Τσακάνι, Ντι Κάρμινε (58’ Σαλσίδο)