Τα είδε… όλα, αλλά πανηγύρισε και έπιασε τριάδα η Ατλέτικο! (vid)

Οι Μαδριλένοι επικράτησαν με 2-1 επί της Κάντιθ

Καρέ νικών από την Ατλέτικο Μαδρίτης! Η ομάδα του Τσόλο Σιμεόνε ζορίστηκε απέναντι στην εξαιρετική Κάντιθ, αλλά κατάφερε να τη λυγίσει (2-1) και να πάρει την τέταρτη σερί νίκη της, ανεβαίνοντας στην τρίτη θέση.

Το ματς ξεκίνησε ιδανικά για τους Μαδριλένους αφού πριν συμπληρωθούν τρία λεπτά παιχνιδιού ο Ζοάο Φέλιξ άνοιξε το σκορ. Ένα γκολ που ανάγκασε την Κάντιθ να αφήσει την αμυντική τακτική και να ξεμυτίσει, με τον ρυθμό να γίνεται ταχύτερος και το θέαμα στο «Μετροπολιτάνο» να είναι καλό. Οι δύο ομάδες έδειχναν πως θα πήγαιναν με το σκορ ως είχε στα αποδυτήρια, αλλά ο Νεγρέδο με καρφωτή κεφαλιά από τη σέντρα του Εσπίνο έγραψε το 1-1.

Το παιχνίδι ξεκινούσε από την αρχή, η Κάντιθ είχε οχυρωθεί στο μισό γήπεδο αλλά ο Ντε Πάουλ στο 68ο λεπτό έλυσε τον γόρδιο δεσμό και χάρισε το τρίποντο στην Ατλέτικο, που άντεξε ως το φινάλε παρότι οι φιλοξενούμενοι έφτιαξαν ορισμένες φάσεις για να ισοφαρίσει.