«Κατάπιε» τη Γιουνάιτεντ η Τότεναμ του Ποστέκογλου!

Με το γκολ του Σαρ και το αυτογκόλ του Μαρτίνες, η Τότεναμ πήρε το ντέρμπι

Έκανε «σεφτέ» στη φετινή Premier League η Τότεναμ με... θύμα τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ!

Το πρώτο τους τρίποντο επί εποχής... Άγγελου Ποστέκογλου πανηγύρισαν οι «spurs» το βράδυ του Σαββάτου (19/08) επικρατώντας εντός έδρας με 2-0 της ομάδας του Έρικ Τεν Χαγκ για τη δεύτερη αγωνιστική του αγγλικού πρωταθλήματος!

Παρά το γεγονός πως οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο του «Tottenham Hotspur Stadium», έχοντας αρκετές καλές στιγμές για να ανοίξουν το σκορ στο πρώτο ημίχρονο, εντούτοις, η Τότεναμ όχι μόνο άντεξε, αλλά «χτύπησε» στο δεύτερο ημίχρονο, παίρνοντας έτσι το πρώτο της ντέρμπι στη σεζόν!

Το 1-0 έγινε στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, και συγκεκριμένα στο 49', όταν ο Παπέ Ματάρ Σαρ εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια της αντίπαλης άμυνας και με κοντινό πλασέ έβαλε άνοιξε το σκορ για την ομάδα του.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 83ο λεπτό με ένα... τραγικό λάθος του Μαρτίνες, ο οποίος στην προσπάθειά του να απομακρύνει το σουτ του Ντέιβις έκανε το «τσαφ», στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα της Γιουνάιτεντ.

Διεθνή: Τελευταία Ενημέρωση