Τούμπαρε τη Λάτσιο με τέρμα Κάστανου… και ανάσανε!

Η Σαλερνιτάνα πήρε μια πολύ σημαντική νίκη κόντρα στη Λάτσιο

Νίκη ανάσα για την Σαλερνιτάνα! Η ομάδα από το Σαλέρνο επικράτησε με 2-1 της Λάτσιο, για την 13η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος και έφτασε τους 8 πόντους, παραμένοντας στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Από την άλλη, η Λάτσιο έχασε την ευκαιρία να σκαρφαλώσει βαθμολογικά και παρέμεινε στην 10η θέση με 17 βαθμούς.

Ο Τσίρο Ιμόμπιλε άνοιξε το σκορ στο 43ο λεπτό της αναμέτρησης, εκτελώντας εύστοχα από την άσπρη βούλα. Μάλιστα, ο άσος της Λάτσιο πέτυχε το 100ο εκτός έδρας τέρμα. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι… ξύπνησαν και άρχισαν να απειλούν περισσότερο.

Ο Κάστανος στο 55’ έφερε το ματς στα ίσα κάνοντας το 1-1, με τον Καντρέβα δέκα λεπτά αργότερα να διπλασιάζει τα τέρματα για την Σαλερνιτάνα, σοκάροντας την ομάδα του Μαουρίτσιο Σάρι, πετυχαίνοντας ένα πανέμορφο τέρμα!

Διεθνή: Τελευταία Ενημέρωση