Ολυμπιακός: Σκόρπισε με τεσσάρα τον Ατρόμητο!

Με χατ-τρικ του Ελ Αραμπί και ένα του Χασάν ο Ολυμπιακός, σκόρπισε στην επανάληψη τον Ατρόμητο με 4-0 και έκανε το τρία στα τρία εντός έδρας, περνώντας στην 2η θέση.

Μπορεί οι «ερυθρόλευκοι» να πέταξαν και πάλι ένα ημίχρονο απέναντι στον Ατρόμητο που έπαιζε με δέκα από το 30’ λόγω αποβολής του Μάτιτς με απευθείας κόκκινη για μαρκάρισμα στον Καμαρά, αλλά ο Ελ Αραμπί που μπήκε στο 40’ είχε πολλά κέφια και με γκολ στο 51’, στο 82’ και στο 87’ έβαλε την υπογραφή του, σκοράροντας μαζεμένα τέρματα απέναντι στους Περιστεριώτες με τους οποίους δεν είχε σκοράρει ποτέ. Το 2-0 έκανε ο Χασάν στο 65΄.

Με τα τέσσερα γκολ, ο Ολυμπιακός ισοφάρισε την υψηλότερη νίκη απέναντι στην ομάδα των Δυτικών Προαστίων και με αυτό το τρίποντο έφτασε στην 2η θέση με ματς λιγότερο έχοντας δέκα βαθμούς. Η ομάδα του Νταμίρ Κάναντι, λύγισε στην επανάληψη, αφού δεν μπορούσε να αντισταθεί στην ορμή των Πειραιωτών. Είναι εντυπωσιακό, πως μετά τα τρία πρώτα ματς της σεζόν στην έδρα του, ο νταμπλούχος δεν έχει σκοράρει ακόμα στο πρώτο μέρος, στα ματς του «Γ. Καραϊσκάκης».

Ολυμπιακός (4-2-3-1): Σα, Χολέμπας, Μπα, Σεμέδο, Ραφίνια, Εμβιλά (76’ Μπουχαλάκης), Καμαρά, Μασούρας (40’ Ελ Αραμπί), Βαλμπουενά (70’ Λοβέρα), Φορτούνης (70’ Ρατζέλοβιτς), Χασάν (76’ Σουντανί)

Ατρόμητος (3-5-2): Γιαννιώτης, Γκάλο, Ρισβάνης, Γούτας, Κιβρακίδης (69’ Ούμπιντες), Νάτσος, Χαρίσης (61’ Λάζαρος), Σάλομον (69’ Γκαλβάο), Μουνίθ (35’ Μπουσούλαζιτς), Κωτσόπουλος (61’ Ενσικουλού), Μάτιτς