Υπό ανάκριση ακόμα ένας ποδοσφαιριστής

Νέος φάκελος ήρθε από UEFA και σφορά ποδοσφαιρικό αγώνα που έγινε την προηγούμενη εβδομάδα

Οι έρευνες για την εξιχνίαση των κόκκινων φακέλων φαίνεται να βρίσκονται σε εξέλιξη αφού πληροφορίες μας αναφέρουν ότι πέραν της χθεσινής κλήσης στο αστυνμικό τμήμα ποδοσφαιριστή της Καρμιώτισσας ένας ακόμη συνάδελφος του, κλήθηκε στο ΤΑΕ για κατάθεση.

Δεν πρόκειται περί σύλληψης αλλά κλήθηκε στο πλαίσιο των ερευνών που αφορούν την ομάδα των Πολεμιδιών. Δεν αποκλείεται μάλιστα τις επόμενες ώρες ή ημέρες και άλλοι ποδοσφαιριστές ίσως και άλλων ομάδων να καλεσθούν στο ΤΑΕ για καταθέσεις.

Άλλος ένας φάκελος από την UEFA

Υπερωρίες δουλεύει ο... ταχυδρόμος της UEFA, καθώς έφτασε ένας ακόμα φάκελος για αγώνα στον οποίο παρατηρήθηκε ύποπτη στοιχηματική δραστηριότητα.

Σύμφωνα με πληροφορίες του ΣΠΟΡ ΦΜ 95, ο φάκελος αφορά το παιχνίδι που έγινε στις 12 Ιανουαρίου ανάμεσα στον Άρη και την Καρμιώτισσα στο Τσίρειο για τη 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της β' κατηγορίας, το οποίο ολοκληρώθηκε με νίκη των γηπεδούχων με 3-0.

Όπως μετέδωσε πριν από λίγο το ΣΠΟΡ ΦΜ 95, παρατηρήθηκε ύποπτη στοιχηματική ενέργεια στα τελευταία 15 λεπτά του αγώνα και πιο συγκεκριμένα ποντάρισμα για την επίτευξη τρίτου γκολ από πλευράς γηπεδούχων, κάτι που έγινε στο 87ο λεπτό με εκτέλεση πέναλτι.