Ανόρθωση-ΑΕΚ 0-2: «Κιτρινοπράσινη» υπεροχή! (vid)

Με πρωταγωνιστή τον νεαρό Κωνσταντίνου, η ΑΕΚ επικράτησε της Ανόρθωσης στις Πλάτρες

Την φιλική νίκη με 0-2 πήρε η ΑΕΚ επί της Ανόρθωσης σε αγώνα, ο οποίος διεξήχθη στο Αθλητικό Κέντρο Πλατρών.

Πρωταγωνιστής για την ομάδα της Λάρνακας ήταν ο νεαρός Κωνσταντίνος Κωνσταντίνου, ο οποίος πέτυχε το πρώτο γκολ στο 13' και έδωσε την ασίστ στον Φλοριάν για το 0-2, τρία λεπτά αργότερα.

Κατώτερη των περιστάσεων φάνηκε η ομάδα της Αμμοχώστου, η οποία δέχθηκε δύο γκολ από δικά της λάθη στην άμυνα, ενώ δεν έδειξε και απειλητική στο μεσοεπιθετικό κομμάτι.

Από την άλλη, η ομάδα του Κανέδα έδειξε πως βρίσκεται στον σωστό δρόμο, ενόψει των επίσημων υποχρεώσεων της.

Μπορείτε να δείτε την εξέλιξη του αγώνα, ο οποίος μεταδόθηκε από την ιστοσελίδα μας:

Τέλος του αγώνα

Ο νεαρός Καφατάρης μπήκε στην θέση του Οκριασβίλι

Έπεσε πολύ ο ρυθμός του παιχνιδιού

Κατσιαράβα και Πηλέας αντί Καλτσά και Μαργκάσα για την Ανόρθωση

Ντούρις και Σελίν μπήκαν στις θέσεις των Παναγιώτη Αρτυματά και Γεωργαλλίδη για την Ανόρθωση

Ο Κανέδα άλλαξε όλη την ομάδα του στο δεύτερο ημίχρονο, με τους Γκονζάλεθ, Αναστασίου, Ακοράν, Κάσες, Θαντί, Ιωάννου, Ράσπα, Μακρή και Τρουγιόλς να μπαίνουν στον αγώνα.

Διεξάγεται ένα παιχνίδι σε χαλαρό ρυθμό, χωρίς την πολύ μεγάλη φάση στον αγώνα

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

Τέλος ημιχρόνου στο 0-2

Σέντρα του Οκριασβίλι, κεφαλιά του Αμπαρτζουμιάν, η μπάλα στα χέρια του Χριστοδούλου

Η Ανόρθωση προσπαθεί να αντιδράσει μετά το αρχικό σοκ

Αλλαγή για την Ανόρθωση. Ο Αμπαρτζουμιάν πέρασε στην θέση του Κωστάκη Αρτυματά.

16' 0-2 για την ΑΕΚ με γκολ του Φλοριάν, ο οποίος σκόραρε μετά από παράλληλο γύρισμα του Κωνσταντίνου

13' 0-1 για την ΑΕΚ με σκόρερ τον Κωνσταντίνου, ο οποίος απέναντι από τον Λόρια δεν αστόχησε και έκανε το 1-0

Στο γήπεδο και οργανωμένοι οπαδοί της Ανόρθωσης, οι οποίοι με συνθήματα και τραγούδια προσπαθούν να ενισχύσουν την ομάδα τους

Σέντρα στο παιχνίδι

Οι ενδεκάδες:

Ανόρθωση: Λόρια, Γκαλίτσιος, Κορέια, Σίλντενφελντ, Παναγιώτης Αρτυματάς, Κωστάκης Αρτυματάς, Μαργκάσα, Γεωργαλλίδης, Καλτσάς, Οκριασβίλι, Χριστοφή

ΑΕΚ: Χριστοδούλου, Αντωνιάδης, Σπιρόφσκι, Άμπραχαμ, Σπόλιαριτς, Φερνάντεζ, Πλάνας, Τολεμές, Ναούμ, Κωνσταντίνου, Μόισοφ

Στον πάγκο για την ομάδα της Λάρνακας βρίσκονται οι Τούμπας, Θάντι, Τρουγιόλς, Ακοράν, Θωμά, Χριστοδούλου Γ., Κάσες, Γκονζάλες, Ιωάννου, Αναστασίου, Ράσπας, Γκολομπάρτ, Μακρής