Ανόρθωση: Στο δεύτερο ημίχρονο αλλάζει και... «τρομάζει»

Η «Κυρία» βρήκε ένα προπονητή που φαίνεται να βρίσκει εύκολα λύσεις για όλα

Σπουδαία νίκη με βάση την εξέλιξη του αγώνα πήρε η Ανόρθωση απέναντι στον Οθέλλο με 2-1 στο «Αντώνης Παπαδόπουλος». Η ομάδα του Νταβίντ Γκαγιέγο παρότι έπαιζε με αριθμητικό μειονέκτημα κατάφερε να βρει τα ψυχικά αποθέματα και να φέρει «τούμπα» το ματς.

Εκεί που όλα έμοιαζαν «σκούρα» για την Ανόρθωση με την αποβολή του Αρμπολέδα και μετέπειτα το γκολ του Οθέλλου ο Νταβίντ Γκαγιέγο και οι ποδοσφαιριστές του κατάφεραν να βρουν τους τρόπους στο δεύτερο μέρος και να ανατρέψουν τα εις βάρος τους δεδομένα. Αξιοσημειώτο και πάλι για την ομάδα της Ανόρθωσης είναι ότι στο δεύτερο ημίχρονο παρουσιάστηκε διαφορετική και περισσότερο διψασμένη για την πολυπόθητη νίκη.

Ο Νταβίντ Γκαγιέγο φαίνεται στην ανάπαυλα να βρίσκει τις αδυναμίες της ομάδας του στο πρώτο ημίχρονο και άμεσα καταφέρνει να αλλάξει τα πάντα στο δεύτερο μέρος. Στο χθεσινό παιχνίδι η είσοδος του Τσίκο άλλαξε τα δεδομένα του αγώνα καθώς ο ακραίος έδωσε ένα διαφορετικό αέρα στην επιθετική γραμμή της ομάδας. Απολογισμός  του Αγκολέζου εξτρέμ ένα γκολ και μια ασίστ.

Μέχρι στιγμής φαίνεται η Ανόρθωση να βρήκε ένα προπονητή που βρίσκει εύκολα λύσεις για όλα. Ιδιαίτερα σε στιγμές πίεσης ο Ισπανός τεχνικός καταφέρνει ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο να μεταμορφώνει την ομάδα του και παρουσιάζει ένα μαχητικό σύνολο.