Πετεβίνος: «Γίναμε μάρτυρες πολλών και εντυπωσιακών φάσεων»

Οι δηλώσεις του εκπροσώπου Τύπου του ΑΠΟΕΛ

Αντίδραση για τη διαιτησία προέκυψε από τον ΑΠΟΕΛ μέσω δηλώσεων του εκπροσώπου Τύπου των «γαλαζοκιτρίνων» Νεκτάριου Πετεβίνου στη Cablenet μετά το τέλος του αγώνα.

Η τοποθέτηση του:

«Να δώσουμε συγχαρητήρια στην Ανόρθωση για τη νίκη της. Ήμασταν καλύτεροι στο 1ο ημίχρονο, η Ανόρθωση κρατούσε περισσότερο τη μπάλα στην επανάληψη. Θα πρέπει να πούμε κάποια πράγματα. Σήμερα γίναμε μάρτυρές πολλών και εντυπωσιακών φάσεων. Θα αποστείλουμε ένα ερώτημα στον κ. Μάζιτς. Στο 2ο γκολ της Ανόρθωσης δεν καταλάβαμε τι έκανε για πέντε λεπτά. Έγινε στο 69:30 η φάση και διήρκησε πέντε λεπτά η εξέταση της. Θέλουμε να μάθουμε για ποιο λόγο μέτρησε το γκολ. Το 2ο είναι η φάση στο 96΄’ με το χέρι του Αραγιούρι. Η φάση εξετάζεται αλλά εξετάζεται για το χέρι του Αραγιούρι; Εμείς δεν θα μάθουμε ποτέ. Ενδιαφέρεται να αποβάλει αυτό το απόστημα ο κ. Μάζιτς ή απλά θα μείνουμε ξανά στα ερωτήματα; Ακόμη και με τους ξένους VARίστες συνεχίζουμε να μένουμε με απορίες».