Β' κατηγορία: Πλησίασε με πεντάρα ο Οθέλλος

Σπουδαίες νίκες για Αναγέννηση και Ομόνοια Αραδίππου

Την ισοπαλία του Ολυμπιακού εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο ο Οθέλλος, που κέρδισε με 5-2 τον Ακρίτα Χλώρακας και μείωσε στους τρεις βαθμούς τη διαφορά του από την κορυφή. Με τα γκολ που πέτυχε δε, διαθέτει σταθερά την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας με 36.

Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ο Νταβίντ Σολάρι που σκόραρε τέσσερις φορές για να φτάσει στα 15 σε 14 αγώνες. Το άλλο σημείωσε ο Τζόνσον. Για τον Ακρίτα σκόραρε δυο φορές από το σημείο του πέναλτι με τον Χριστοφίδη.

Μεγάλη νίκη για την Ομόνοια Αραδίππου με 4-2 επί του Ονήσιλλου, με τον παίκτη που πρόσφατε απέκτησε (Σίδνει) να της δίνει ουσιαστικά τη νίκη στο 87ο λεπτό. Το τέταρτο το έβαλε στο τέλος με πέναλτι ο Χαραλάμπους. Προηγήθηκε ένα ωραίο παιχνίδι με τον Θεοδώρου να ανοίγει το σκορ στο 33’, ο Παπαθανασίου στο 57΄ισοφάρισε για να έρθει ο Ούρος στο 59’ να δώσει εκ νέου προβάδισμα στην ομάδα του. Ο Πιτταράς ισοφάρισε και πάλι στο 66’. Στο τέλος όμως μίλησε ο Σίδνει, που μπήκε αλλαγή, και ο Χαραλάμπους.

Νέα βαθμολογική άνοδος για την Αναγέννηση Δερύνειας που κέρδισε 1-0 την Αγία Νάπα και έμεινε αήττητη για πέμπτο σερί αγώνα ή αν θέλετε από τότε που την ανέλαβε ο Απόστολος Μακρίδης. Ο Ευσταθίου το γκολ στο 75’ που την φέρνει στους 18 βαθμούς και έξω από την επικίνδυνη ζώνη.

Ανατροπή και νίκη με 4-1 για τον ΑΣΙΛ απέναντι στο ΘΟΙ, που προηγήθηκε με τον Ξενοφώντος στο πρώτο λεπτό αλλά δεν το κράτησε. Δυο πέναλτι του Κωμοδίκη και το γκολ του Μπρατσιάνι στο ενδιάμεσο ανέτρεψαν για τα καλά το σκορ μέχρι το 37’. Το τέταρτο έβαλε ο Αβραάμ.

Διπλό για το Ζακάκι στην Ορόκλινη με 3-1 επί του Διγενή , με την αναμέτρηση να εξελίσσεται σε θρίλερ στο τέλος. Το Ζακάκι με Γκονζάλες στο 13’ και Φώκλα στο 56’ προηγήθηκε με 2-0 αλλά το γκολ του Πιτσιλλίδη στο 90’ επανέφερε την αγωνία. Ήρθε όμως στο 95’ ο Φώκλας και πάλι να τελειώσει τη δουλειά.

Μικρές Κατηγορίες: Τελευταία Ενημέρωση