Κυπελλούχος στο φούτσαλ η Ομόνοια!

Κέρδισε το ΑΠΟΕΛ σε ένα δραματικό παιχνίδι

Η Ομόνοια κέρδισε στον τελικό κυπέλλου φούτσαλ τον ΑΠΟΕΛ με 6-5 στα πέναλτι και έφτασε στην κατάκτηση του τίτλου. Ο αγώνας στη κανονική του διάρκεια έληξε ισόπαλος 2-2, ενώ στην παράταση οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν εκ νέου ισόπαλες με σκορ 3-3.

Στο 23ο λεπτό ο Μαντέλι άνοιξε το σκορ για την Ομόνοια και στο 26ο λεπτό ο ίδιος ποδοσφαιριστής πέτυχε το 2-0.

Το ΑΠΟΕΛ μείωσε σε 2-1 στο 30ο λεπτό με τον Μόσνα και στο 37ο λεπτό ο Χρίστος Ιακώβου ισοφάρισε σε 2-2 και ο αγώνας οδηγήθηκε στη διαδικασία της παράτασης.

Στο 1ο λεπτό της παράτασης ο Μπουένο έδωσε προβάδισμα στον ΑΠΟΕΛ, 3-2 και στο αμέσως επόμενο λεπτό η Ομόνοια ισοφάρισε με τον Ντα Σίλβα, 3-3 με το τέλος της παράτασης.

5-6 Χρίστος Στυλιανού

Ο ΑΠΟΕΛ για να φτάσει στον τελικό απέκλεισε με διπλή νίκη την ομάδα της Αραράτ και η Ομόνοια επίσης με διπλή νίκη, απέκλεισε την ΑΕΛ.

ΑΠΟΕΛ (Γιάννος Μυλωνάς): Ψηλογένης, Ομήρου, Μόσνα, Κουλουμπρής, Ιακώβου (Κόνιαλης, Ελευθερίου, Σκαρπάρης, Βασιλείου, Νικολαϊδης, Μπουένο, Περικλέους)

Ομόνοια (Κώστας Χριστοδούλου): Σκαμπύλης, Λακούφης, Στυλιανού, Μαντέλι, Ντα Σίλβα (Στυλιανού, Αλεξίου, Ιακώβου, Σκουφάρης, Μανώλη, Ελ Κέβε, Ιωάννου).