Στον πάγκο έμεινε στα τελευταία δύο παιχνίδια της Ομόνοιας κόντρα σε Βασιλεία και ΠΑΕΕΚ ο Ιγιάγι Ατιέμουεν.

Ο Νιγηριανός μεσοεπιθετικός των «πρασίνων» της Λευκωσίας δεν πήρε χρόνο συμμετοχής από τον Χένινγκ Μπεργκ, μετά την αντίδραση που είχε όταν αντικαταστάθηκε στο 39' από τον Λοΐζου στο νικηφόρο ντέρμπι με τον Απόλλωνα (δες ΕΔΩ)

Ο ίδιος στη συνέχεια απολογήθηκε για την συμπεριφορά του προς προπονητή, συμπαίκτες και οπαδούς, όμως δεν αγωνίστηκε από τότε μέχρι και σήμερα με την φανέλα της Ομόνοιας.

Κάποιο πρόβλημα τραυματισμού δεν φαίνεται να αντιμετωπίζει ο Ατιέμουεν, συνεπώς όλα δείχνουν πως θα βρίσκεται και αύριο στην αποστολή του εντός έδρας ντέρμπι κόντρα στην Ανόρθωση. Το αν θα αγωνιστεί, εναπόκειται στην απόφαση του Νορβηγού τεχνικού της Ομόνοιας.

Σε γενικότερο επίπεδο, ο δανεικός από την Ντινάμο Ζάγκρεμπ στους νυν πρωταθλητές Κύπρου αυτή τη σεζόν, δεν ενθουσιάζει με την παρουσία του στο νησί μας αυτούς τους πρώτους μήνες. Μέχρι στιγμής, έχει αγωνιστεί σε πέντε αγώνες πρωταθλήματος (δύο ως βασικός και τρεις ως αλλαγή).

Αγωνίστηκε, επίσης, ως αλλαγή κόντρα σε Φλόρα εκτός και στα δύο παιχνίδια με την βελγική Αντβέρπ, σκοράροντας και ένα γκολ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στην επική νίκη με σκορ 4-2 στο ΓΣΠ.

Επιπρόσθετα, αγωνίστηκε και κόντρα στην Καϊράτ εκτός έδρας για ένα ημίχρονο, πριν να αντικατασταθεί και πάλι από τον Λοϊζου με την έναρξη της επανάληψης.